Bielsko-Biała Na sygnale

Seryjny włamywacz w rękach policji

Fot. KMP B-B

 

 

Bielscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku włamań do mieszkań i domów na terenie Bielska-Białej.

W okresie od 10 do 22 kwietnia na terenie miasta miała miejsca seria takich włamań. – Łupem złodzieja padały głównie różnego rodzaju kosztowności, biżuteria oraz pieniądze – wyjaśnia policja, dodając, że włamywacz nie poprzestał tylko na kradzieżach. W jednym przypadku dopuścił się nawet czynu określanego w prawie jako rozbój, na osobie, którą zastał w okradanym mieszkaniu. Sprawą włamań zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji. Dość szybko ustalili, kto, może stać za tymi przestępstwami i 22 kwietnia zatrzymali podejrzanego 49-latka. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, działał więc w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu teraz kara nawet 15 lat więzienia.

Policja zwracają uwagę, na potrzebę zabezpieczania domów i mieszkań przed włamaniami. Szczególnie ważne jest to w takim okresie jak obecnie, czyli w czasie długiego weekendu gdy wielu z nas wyjeżdża na krótkie urlopy.
Pamiętajmy o tym, by nie informować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opuszczamy swoje domostwo na weekend. Jeśli czujemy potrzebę dzielenia się relacją z wyjazdu, można to zawsze zrobić po wyjeździe. Warto również poprosić sąsiada, by uprzątnął materiały reklamowe zalegające na wycieraczce przed drzwiami do naszego mieszkania czy ewentualnie włączył oświetlenie wieczorem wewnątrz lokalu – radzą policjanci.

 

google_news