Na sygnale Oświęcim

Seryjny włamywacz trafił do aresztu

Fot. KPP Oświęcim

W rękach policjantów znalazł się seryjny włamywacz z Brzeszcz.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Brzeszcz próbowali wyjaśnić kto dokonał włamania do jednego ze sklepów wędkarskich w tym mieście, skąd skradziono odzież wędkarską i kilka tysięcy złotych.

W trakcie podjętych czynności kryminalni ustalili, że związek z włamaniem może mieć 30-letni mieszkaniec Brzeszcz. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymano na jednej z ulic w Brzeszczach. Okazało się, że miał na sobie jedną z kurtek skradzionych ze sklepu wędkarskiego. Dodatkowo w trakcie przeszukania zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z amfetaminą, z której można było sporządzić blisko 20 porcji narkotyku – podkreśla aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator przedstawił 30-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających.

Ponadto mając na względzie fakt, iż podejrzany podobnych przestępstw dopuścił się również początkiem kwietnia tego roku prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sędzia przychylił się do tego wniosku i wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym – dodaje Małgorzata Jurecka.

Za posiadanie narkotyków 30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, a za kradzież z włamaniem do 10 lat. Ponadto mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments