Wydarzenia Oświęcim

Wojewoda odmraża część łóżek covidowych w szpitalu w Oświęcimiu

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował o pierwszych decyzjach dotyczących „odmrażania” łóżek covidowych w szpitalach w województwie małopolskim. W naszym regionie dotyczy to Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Zdaniem wojewody kolejne raporty epidemiczne przynoszą sporą dawkę nadziei.

Sytuacja się poprawia. Czekaliśmy na ten moment, choć oczywiście mam świadomość, że to ciągle jest stąpanie po kruchym lodzie i musimy być gotowi na ewentualną zmianę trendu. Dlatego decyzje dotyczące odmrażania łóżek covidowych podejmował będę w ścisłym uzgodnieniu z dyrektorami szpitali, w oparciu o przedstawianą prze nich diagnozę sytuacji w konkretnej placówce – powiedział wojewoda Łukasz Kmita podczas dzisiejszej (20 kwietnia) konferencji prasowej, który dodał, że priorytetem w tej chwili jest uwolnienie jak największej liczby łóżek, które będą służyły dla pozostałych pacjentów szpitali.

Wojewoda Łukasz Kmita przyznał, że wydał już kilka decyzji o odmrożeniu łóżek covidowych w kilku szpitalach. W naszym regionie dotyczy to od dzisiaj (20 kwietnia) Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, liczbę łóżek covidowych zmniejszono o 5 dla pacjentów dorosłych i 5 dla dzieci z potwierdzonym zakażeniem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
21 dni temu

Słowo “zamrożone” – nowy wytrych rządowy.

Mietek
Mietek
21 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Czemu do szkoły nie chodzilas??masz ubogie słownictwo to zapraszam na korepetycje.

Hermenegilda
Hermenegilda
21 dni temu
Reply to  Mietek

No tak, jakoś nie dokształciłam się w “łacinie”, słowach “dosadnych” obrażających innych. Wierzę, że potrafisz dać korepetycje ale podziękuję w tym zakresie.

Ewa
Ewa
21 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Tobie dziwolągu przydałoby się odmrożenie szarych komórek.

Hermenegilda
Hermenegilda
21 dni temu
Reply to  Ewa

A po angielsku jak to jest w lepszych słowach? bo dałaś próbkę wprawdzie wykasowaną, że znasz te najdosadniejsze słowa i po angielsku.

Hermenegilda
Hermenegilda
21 dni temu

Super, ale jak to były zamrożone a nie po prostu zabrane na cele covidowe?