Na sygnale Żywiec

Setka wykroczeń kierowców i pieszych w Żywcu

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Policjanci z żywieckiej drogówki sprawdzali w Żywcu bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg. Wspomogli ich przy tym strażnicy miejscy i kamery monitoringowe. Odnotowano mnóstwo wykroczeń, i to nie tylko kierowców.

Akcja została przeprowadzona w czwartek (31 marca).

Ujawniono 100 wykroczeń. Kierowcy naruszyli przepisy ruchu drogowego w 54 przypadkach. Ich głównym przewinieniem jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych. W jednym z przypadków kierujący samochodem, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście, poniósł dotkliwe konsekwencje. Otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Z kolei piesi popełnili 46 wykroczeń, które polegały w głównej mierze na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – informuje żywiecka policja.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zebra
zebra
10 miesięcy temu

Dlaczego kierowca 1500zł, a pieszy 50? Pieszym za wtargnięcie, albo przejście w miejscu niedozwolonym też po 1500zł kary wlepiać.

Rowerzysta
Rowerzysta
10 miesięcy temu
Reply to  zebra

Ty też należysz do pieszych.

szofer.
szofer.
10 miesięcy temu

W końcu po tylu latach wchodzi do nas cywilizacja .Najgorzej to jest na wiejskich krętych drogach gdzie tubylcy popisują się jeden przed drugim , nie wspomnę o rajdach ciężarówek gdzie na zakrętach z powodu prędkości przechylane są z jednej strony na drugą.