Na sygnale Sucha Beskidzka

Sidzina: Tusz drukarski w potoku

Fot. Mateusz Wilczek

Z nieustalonych na razie powodów w Sidzinie doszło do zanieczyszczenia jednego z miejscowych potoków. Wezwano służby chemiczne, ale zagrożenie nie wydaje się duże.

Wieczorem woda w jednym z sidzińskich potoków zmieniła barwę na niebieską. Zaszło podejrzenie, że została skażona. Na miejsce wezwano  Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Nowego Targu, a także jednostkę chemiczną z Krakowa. W działaniach brali udział także suscy strażacy, miejscowi ochotnicy. Do Sidziny przyjechał również wójt gminy Stanisław Tempka, inspektor Wydziału Środowiska suskiego starostwa Marek Mrugacz oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Z naszych ustaleń wynika, że do wody dostał się… tusz drukarski. Trwa wyjaśnianie w jakich okolicznościach do tego doszło.  Jeszcze nie potwierdzono czy doszło do skażenia, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Więcej będzie zapewne wiadomo po przebadaniu próbek. Te zostały pobrane przez pracowników WIOŚ.

Fot. Mateusz Wilczek
navigate_before
navigate_next

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Heh
Heh
10 miesięcy temu

Przerost ziemniaków

Marec Alelejusz
Marec Alelejusz
1 rok temu

Jakie autorytety taka młodzież

B-S
B-S
1 rok temu

Dla jasności powiem że komentarze dotyczą “rodziny “z Bystrej

Question
Question
1 rok temu

Czy sitwa to to samo co mafia ?

Shambo
Shambo
1 rok temu

Co rodzina zrobiła z ziemią na której miał być wybudowany stadion, czemu stadion został wybudowany tam gdzie miała być oczyszczalnia , czemu oczyszczalnia nie została wybudowana ,chociaż wszystkie gminy miały obowiązek to zrobić do 2015r ,i inne gminy to zrobiły tylko nasza nie ,
brak kanalizacji to wielka krzywda dla mieszkańców i dla środowiska naturalnego

człowiek z gminy
człowiek z gminy
1 rok temu
Reply to  Shambo

Zadajesz pytania a znasz odpowiedz–Sitwa,która opanowała wszystkie stanowiska gminno-edukacyjne.Wiadomo kto będzie kierownikiem dyrektorem,referentem 2-3 lata naprzód.referaty obsadzane po naukach w zamku suskim ,takie sobie jajca żeby była bumaga.Duża wina leży po stronie OSPBystrzańsko -Sidzińskiej,która jest mentorem sitwy. Wyjaśniam,że sitwa to grupa ludzi ,która wykorzystuje pozycję społeczną,stanowisko dla osiągnięcia własnych niecnych celów(wyjaśniam tym ynteligentnym urzędasom .

Drobnoustrój
Drobnoustrój
1 rok temu

Kto ma faktyczną władze w tej gminie ?

Rodu
Rodu
1 rok temu

Czy cokolwiek w gminie było zrobione w sposób prosty, zwyczajny , ku pożytkowi mieszkańców , czy ta gmina jest gminą mieszkańców czy gminą fełdalną , własnością jednej rodziny , no oczywiście komisja rewizyjna nie ma zastrzeżeń żadnych ,

Hańba
Hańba
1 rok temu

PANIE WÓJCIE gdyby w gminie była kanalizacji zrobiona to ścieki nie.płynełyby potokami ,rzekami, drenami melioracyjnymi, nie płynęły by na pola, do lasu do przydrożnych rowów , miliony tysięcy litrów ścieków płynęła by kanalizacją do oczyszczalni ścieków do oczyszczalni która miała powstać w miejscu gdzie później powstał stadion , PANIE WÓJCIE i PANIE BYŁY PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY z przed 10 lat, gmina ma obowiązek zadbać również o kanalizację ,więc proszę wyznaczyć miejsce gdzie każdy będzie mógł raz w miesiącu przywieźć ścieki w beczce i wylać , może przed budynkiem gminy , albo w ogrodzie dawnego przewodniczącego , a może na fajesnym… Czytaj więcej »

Sąsiad
Sąsiad
1 rok temu

Józek wracał do domu z drukarką a ,ze był dziabnięty to wpadł do rzeczki z sprzętem.
Ot cała historyja 🙂