Sport Cieszyn

Siłacze z Cieszyna z ambicjami

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Cieszyn będzie miał dwóch reprezentantów w Otwartych Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu IFA, które w pierwszych dniach grudnia rozegrane zostaną w Rumi. Na Kaszuby wybierają się Maria Juroszek i Piotr Kajstura, powołani do kadry Polski, na co dzień reprezentujący odpowiednio kluby „Samson” Marklowice oraz „Niedźwiedzie Orawy”.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć sponsorów, dzięki którym mój wyjazd do Rumi jest możliwy. Wszystkim jestem niezwykle wdzięczna. Postaram się jak najlepiej reprezentować Cieszyna na arenie międzynarodowych zawodów – mówi Maria Juroszek, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Europy i świata, która ma nadzieję, że wkrótce kolekcja jej odznaczeń znów się powiększy. Początkowo mistrzostwa miały się odbyć w Rumunii, ale zostały przeniesione do Polski, co polscy kadrowicze przyjęli z radością.

Siłaczom z Cieszyna kibicuje wielu mieszkańców nadolziańskiego grodu. Szczególnie Maria Juroszek jest tutaj bardzo znana i szanowana, bo choć sama boryka się z problemami zdrowotnymi i nie tylko, nie odmawia pomocy innym ludziom. Przez cały ubiegły sezon zimowy kilka razy w tygodniu czekała na cieszyńskim rynku na osoby bezdomne z gorącą kawą i herbatą. Również i w tym roku, po powrocie z mistrzostw w Rumi, zamierza ruszyć z drugą edycją cieszącej się dużym powodzeniem akcji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments