Wydarzenia Bielsko-Biała

Skandal! Orzecznik ZUS poniżył pacjenta?!

Do żenującej sytuacji miało dojść w bielskim oddziale ZUS. Lekarz orzecznik pod groźbą usunięcia z kolejki kazał schorowanemu pacjentowi czytać za karę na głos przy czekających petentach informację wywieszoną na drzwiach o tym, że to lekarz wzywa do gabinetu pacjenta…

Pacjent to 63-letni mężczyzna, chory na nowotwór złośliwy. Stawił się w bielskim oddziale ZUS zgodnie z otrzymanym wezwaniem 20 lutego w czwartek, na godzinę 10.00.

Mąż poszedł tam w związku z koniecznością orzeczenia o rencie – mówi żona mężczyzny, pani Anita (nazwisko znane redakcji). – Jakiś czas po wyznaczonej godzinie lekarka, która była  sama w gabinecie, wciąż nie wołała męża.

Pacjent, zmęczony oczekiwaniem, zdecydował się w końcu, zachęcany zresztą przez innych oczekujących na swoją kolej, zapukać w drzwi gabinetu.

– Wtedy lekarka, zdenerwowana, zapytała go, czy nie umie czytać, i że jest wywieszona informacja na drzwiach, że to lekarz woła pacjentów – relacjonuje żona mężczyzny.

Już to nie było przyjemne dla chorego człowieka, który stawił się punktualnie na wezwanie. Jednak to, co stało się chwilę później przekracza już wszelkie normy.

Po tej słownej reprymendzie lekarka zniknęła w innym pomieszczeniu, a kiedy wróciła do poczekalni, podeszła do męża i głośno powiedziała: ,,A teraz przeczyta pan na głos, co jest napisane na drzwiach, albo będzie pan musiał czekać kolejną godzinę, ponieważ najpierw wejdzie pani, która była zapisana na późniejszy termin”

Zachowanie lekarza orzecznika zdumiało wszystkich, którzy byli tego świadkami. Mąż pani Anity najpierw odmówił.

Ale w końcu bojąc się, że będzie miał problem z orzeczeniem, uległ i przeczytał na głos informację o tym, że to lekarz wzywa pacjenta do gabinetu – dodaje nasza rozmówczyni. – Nie wiem nawet jak to skomentować poza faktem, że w sposób prostacki poniżono człowieka. To mi się zwyczajnie nie mieści w głowie.

Pani Anita próbowała dodzwonić się do ZUS-u ze skargą na zachowanie lekarki.

– Ale do tej instytucji po prostu nie sposób dotrzeć – twierdzi. – To jakieś państwo w państwie.

Redakcja zna personalia lekarki, która miała się zachować w tak nieodpowiedni sposób. Teraz czekamy na oficjalne stanowisko ZUS. Do tematu wrócimy.

Poniżony przez lekarza orzecznika w bielskim oddziale ZUS pacjent, został już oficjalnie przeproszony przez dyrekcję ZUS. Wobec sprawcy zdarzenia wyciągnięto konsekwencje (więcej TUTAJ).

64
Skomentuj

avatar
55 Komentarzy
9 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
64 Komentarzy
IwonaGrażynaGoscbeatarzeźnik Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iwona
Gość
Iwona

Scandal to tam jest codziennie,orzeczenie lekarza psychiatry u którego leczy się mój mąż na depresję-niezdolny do pracy.Pani orzecznik dość że niegrzeczna to jeszcze potraktowała mojego męża jak kłamcę i śmiecia ona chyba naprawdę nie wie co to jest depresja.Cała ta komisja śmiechu warta.Dzisiaj odmowna decyzja i próbą samobójcza…wstydźcie się łachudry

Grażyna
Gość
Grażyna

Mam zwierzęta. O lat korzystam z uslug różnych lecznic. Nigdy, ale to nigdy nie zostałam z chorym zwierzakiem źle potraktowana. Zawsze widać zaangażowanie, chęć niesienia pomocy, po prostu serce. Dodam, że wizyta u weta jest, jeśli chodzi o koszt, nie do porównania z wizytą prywatną u lekarza. Myśłe, że wynika to z faktu, że na weterynarię idzie młody człowiek który kocha zwierzęta. Na medycynę tak z 80 procent idzie albo by zaspokoić ambicje rodziców albo bo taka tradycja rodzinną albo węszy kasę. Po prostu. Tych, którzy kochają ludzi i na prawdę chcą pomagać jest nikły odsetek.

Gosc
Gość
Gosc

Ja to znam z własnych doświadczeń,nie raz mnie potraktowano jak śmiecia przez orzecznika ZUS w Częstochowie..Będąc na terapi na dziennym oddziale psychiatrycznym złożyłam wniosek o zasiłek rehabilitacyjny,W wyznaczonym terminie zgłosiłam się ,chciałam dołączyć zaświadczenie że przebywam właśnie na leczeniu,pani orzecznik stwierdziła że to nic nie wnosi w sprawę i nie dołączy..nalegałam jednak i z wielką łaską pani dołączyła,ale rozmowa z nią sprowadziła mnie do ,,poziomu podłogi”wyszłam roztrzęsiona,nie mogłam jeszcze długo dojść do siebie,no i zmieniono mi od razu leki,bo te które wtedy brałam były za slabe ..poza tym usłyszałam że chodzę sobie na oddział dla zabicia czasu i mogę to… Czytaj więcej »

beata
Gość
beata

to hańba dla chorych Polaków jak są traktowani przez lekarzy orzeczników.Ja po operacji usunięcia żoładka czekam na komisje lekarską .Mam juz 180 dni zwolnienia i od 4 m-cy złożone dokumenty na rentę.Do dziś nie ustalono mi terminu .Kiedy zadzwoniłam i spytałam kiedy będe miała komisje —odpowiedz MOŻE W KWIETNIU

rzeźnik
Gość
rzeźnik

Dobrze że nie kazała temu schorowanemu człowiekowi szczekać ! Ona jest dla pacjentów czy pacjenci dla niej ? Podać jej personalia !!!!! Nie patrzeć na RODO !!!!

Bożenka
Gość
Bożenka

Tym orzecznikom to się nieźle pier…i w głowach. Ale buta !!! Mam nadzieję że ta pani już nie pracuje… Nie powinna być nawet weterynarzem !

Mustafa
Gość
Mustafa

Wypier…ć na zbity ryj !!!!

rencista
Gość
rencista

Wywalić ja na zbity pysk,co za ję….a.

Gość
Gość
Gość

Pani orzecznik!!! Zwykły internista, nie ma żadnej specjalizacji w zakresie neurologii czy neurochirurgii. Podważa opinie specjalistów. Moja komisja skończyła się awanturą. Zarządałam badania przez specjalistę po tym jak szarpała mi stopą z niedowładem. Pacjent ma wręcz się wykłucić o badanie przez specjalistę. Na drugi dzień byłam u Ortopedy i zupełnie inny poziom. Tylko nie wszyscy korzystają z internetu. Wystarczy wpisać jej nazwisko i ZUS, wszystko jest napisane czarno na bialym nawet to, że ma sprawę w Sądzie Okręgowym o falszowanie dokumentacji pacjentki. I nadal pracuje!!! Ale proszę sobie wyobrazić ilu ludzi się nie potrafi obronić. Skarga oficjalna była złożona i… Czytaj więcej »

Jacek
Gość
Jacek

Ta orzecznika jak wielu z nich ,których sam spotkałem wielokrotnie bo jestem rencistą wojskowym to zwykła prostaczka i buraczka.Co jej jednak zrobią taki ZUS.Czy pozbędą prawa wykonywania zawodu albo odbiorą całe wykształcenie.To bydło bierze pieniądze by podatnikowi obrzydzić wyciąganie ręki po pieniądze ,które należą się ich zdaniem im samym oraz urzędnikom a nie ludziom chorym.

ciekawski
Gość
ciekawski

Wobec sprawcy? Czyli jednak starszy pan był winien?
A może chodzi o sprawczynią???

Emil
Gość
Emil

3osoba w państwie dał im wolna rękę! 😁 nagrywać ich a później pokazać tvp,Ziobro lub PiS teraz przed wyborami pomogą wszystko
Górnika dali 14,15 podwyżki itp

Jarek
Gość
Jarek

Po mafii sędzowskiej to kolejna mafia

Beniu od cepa
Gość
Beniu od cepa

ZUS to największe k…. y. Złodzieje tylko kasa dziwię się, że nikt jeszcze nie wsadził ta bandę w powoetrze

A
Gość
A

Ja usłyszałam na kontroli od lekarki że następnym razem może być złośliwa i będe musiała iść do pracy. Byłam w takim szoku ze nie wiedziałam co odpowiedzieć.

Zyczliwy
Gość
Zyczliwy

Czytajac ten artykul utwierdzam sie w tym ze ZUS jest tylko zlodziejem naszych skladek niby ubezpieczeni jestesmy kasa plynie a jak co do czego kolejka goni kolejke. Co to jest?! Pani doktor zycze pracy w szpitalu gdzie nie bedzie czasu po dupie sie po drapac a nie w ciepłym gabinecie siedziec

Bogdan
Gość
Bogdan

To jest kolejna grupa,która traktuje ludzi chorych jak coś złego.
W głowach mają myśli,że najlepiej byłoby,gdyby pacjent nie przychodził wcale.
Zachowują się,jakby robiło im się krzywdę,że muszą badać i przyjmować pacjentów.
Kasta lekarska.
Niech sobie wbija w mózg,że to oni są dla nas,a nie odwrotnie.
Biorą pieniądze z naszych podatków,składek itp.
Gdyby traktowali pacjenta jak człowieka,a nie jak przedmiot,rzecz,to i
Służba
Zdrowia wyglądałaby zdrowiej.

Pracownik ZUS
Gość
Pracownik ZUS

Witam, czytając te opinie o lekarzach w 100 % się zgadzam . Lekarze orzecznicy ZUS nie mają pojęcia o pracy z ludźmi , nie znają pojęcia empatia jak również nie stosują się do kodeksu etyki zawodowej jaki to istnieje w tej instytucji ta grupa zawodowa która pracuje w ZUS jest pod kloszem to państwo w państwie większość z nich nie potrafi odpowiedzieć dzień dobry na korytarzu innemu pracownikowi a współpraca z nimi brak słów. Nie wiem czy jaki kolwiek lekarz orzecznik przeszedł szkolenie z obsługi klienta, a powinien gdyż pracuje z klientem . Mogłabym tu dużo pisać.

Irek
Gość
Irek

Bielski ZUS. Potrzebna tam szybką kontrola. Lekarze poruszają się jak na oddziale psychiatrii. Ubrani są na sportowo lub sylwestrowo. Cierpią na korytarzach na zanik mowy. Nie odpowiadają dzień, dobry. W gabinetach dochodzi do badań bolesnych wymuszonych przez lekarzy tzn ciągną silna za nogi itd. W korytarzu na krzesłach panuje strach w oczach chorych pacjentów. Ludzie przychodzą ze strachu z łaska lub kula u nogi. Nie zycze nikomu nikomu przechodzić tzw. Lekarzy orzecznik. Pozdrawiam lekarza ubranego na sportowo który piprostu śmierdzę papierosami w gabinecie. NIBY SPECJALISTA. Pozdrawiam Wszystkich cierpiących. Irek P.

Goska
Gość
Goska

To nie pierwszy przypadek powinno sie udostrpniac dane tych lakarzy uwazaja sie za panow zycia i smierci nie licza sie z pacjentami a nikt zdrowy do nich nie przychodzi .Sprawiaja wrazenie jakby robili za kare a gdzie ich przysiega ?

Nil
Gość
Nil

Za nic przysięga,brać koperty pod stołem, a pacjent dla nich naciągacz i nikt inny.

Goska
Gość
Goska

A bez koperty nawet nie popatrza pod tymi namalowanymi dlonmi i napisem ni biore trzeba dopisac” w malych ilosciach”

Luca
Gość
Luca

Ja miałam styczność z lekarzami tegoż ZUS-u. Była pani lekarka bardzo nieprzyjemna, trafilam na nią znowu po paru latach i bałam się jej orzeczenia, bo wcześniej się z nimi sądziłam – ich apelacyjny orzecznik sądowy uznał moje roszczenia ale cóż ZUS to państwo w państwie. Podkreślam jednak, że nie wszyscy lekarze są tacy sami, ich ostatni orzecznik okazał się ciepłym, pełnym empatii i szacunku Człowiekiem. Rozumiejącym moje problemy związane z nieuleczalną chorobą i wynikajacymi z niej ograniczeniami. Postawa opisywanej pani orzecznik jest naganna i świadczy o jej chamskim, prymitywnym podejściu do chorych, dzięki, którym ma pracę. Mimo to wierzę, że… Czytaj więcej »

Pacjent
Gość
Pacjent

Ty zusowska k***o ..dalej się pochamuje

Barbara.
Gość
Barbara.

Proszę Państwa połowa lekarzy tak postępuje, w moim mieście ludzie czekają godzinę na przyjście do pracy okulistki, siedzą pod drzwiami, Pani doktor spóźnia się mija oczekujących bez słowa dzień dobry, bez słowa przepraszam i gdzie tu kultura, gdzie tytuł lekarza, zamyka za sobą drzwi i cisza. Wchodzę, pukam wcześniej do drzwi i słyszę proszę wyjść, może da mi się Pani rozebrać. Powiedziałam inie, przyszła Pani do pracy spóźniona, nie powiedziała ludziom słowa przepraszam ani dzień dobry więc proszę mi powiedzieć czy mnie Pani przyjmie, uniosła powiek do góry i pokazała czerwone oko. Odpowiedziała proszę iść i wyjąć swoją kartę. Cały… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej

W opolskim ZUS kilka lat temu jak prezes przyjeżdżał to pracownik za każdym razem musiał blokować windę i otwierać drzwi żeby prezes nie czekał , nie wiem czy coś się teraz zmieniło

Mirek
Gość
Mirek

Chamstwo cwaniactwo nic więcej ze strony orzecznika. To oni żyją z naszych pieniędzy, my utrzymujemy to chamstwo.

Mama
Gość
Mama

Proszę to zgłosić do telewizji.

Dana
Gość
Dana

Zus w swej naturze w całej Polsce pogardza ludzmi pracy ponieważ ich założeniem jest łupić ludzi. Ekonomia zusu to antyekonomia bo tam się więcej wkłada niż wyjmuje, a to dlatego że rząd musi mieć kasę dla swojaków tzn sędziów , prokuratorów ect. Polska ma najwyższy procent darmozjadów w Europie ,stąd tak ogromne składki. To przykład usankcjonowanego przepisami złodziejstwa!!!!!

Gergely
Gość
Gergely

To babsko na pytanie jaką ma specjalizację wezwało ochronę, że jest przeze mnie molestowana – szkoda dyskutować, winna już dawno wylecieć a ZUS walnąć się w klatę i rzeknąć mea culpa, że takich znawców czyt. konowałów zatrudnia na pięknie brzmiące stanowisko LEKARZ ORZECZNIK.

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Powiem w prost płonęła bym prosto w twarz to nie lekarz tylko konował myślą że są świeci podaje imię i nazwisko te lekarza

Anna
Gość
Anna

W ogóle mnie to nie dziwi. Na tych komisjach chamstwo i poniżanie ludzi to codziennosc niestety! Najwyższy czas, żeby ktoś się tym zajął!

Maro
Gość
Maro

Bielski oddział ZUS i wszystko jasne,uzdrawiają w 15 minut.

Marcin
Gość
Marcin

W zus robią co chcą tam ręce dorastają tam prezes siedzi piersi w stołek 15 tys albo więcej na miesiąc i jest ok .Zus i skarbówka to jedno
s

Ewa
Gość
Ewa

Nagłośnić sprawę. w. tv. konsekwencje muszą być. na. bruk. zakaz. wykonywanej. pracy. tak. powinno być ciężko będzie. ale mam. nadzieję że w. końcu. odpowie. za. to. skandal. obłuda. skurwysyństwo Panu. życzę. zdrowia i wytrwałości EWA. Z BIELSKA

Jagoda
Gość
Jagoda

W ZUS nic mnie zdziwi mój narzeczony pomimo iż miał pismo od neuro chirurga o braku możliwości podjęcia pracy ze względu na nie wyleczony kręgosłup Pani orzecznik najpierw uznała go niezdolnym do pracy, ale po doniesienu badań zleconych dodatkowo przez wczesniej wymienionego lekarza zmieniła zdanie i cudem go uzdrowiła. Jak to Pani lekarz orzecznik stwierdziła narzeczony wymyślił sobie dodatkową chorobę i takim to o to sposobem wyzdrowiał.

Arti
Gość
Arti

Witam, ludzie którzy mają decydować z ramienia ZUS mają wytyczne żeby takim zachowaniem zniechęcać ludzi do roszczeń. Ja też miałem ta nie miłą okazję poznać jedną Panią z ZUSu w Chrzanowie. Kobieta nawet nie potrafiła odpowiedzieć dzień dobry tylko odrazu stwierdziła nie znając nawet nazwiska petenta że przyjechałem ją i ZUS oszukać. Jak mi Bóg miły weszlem do gabinetu z nastawieniem bardzo pozytywnym i obietnicą że nie dam się sprowokować. Nie udało się, po pierwszych słowach poprostu zagotowało się we mnie.. To co usłyszała odemnie nikt jej nie zabierze. To było tylko przywitanie, następnie problem z dokumentami bo chciała wyniki… Czytaj więcej »

Bolek
Gość
Bolek

Rację ma główny lekarz orzecznik reszta musi go słuchać inaczej lecą z pracy

Gość
Gość
Gość

Następna nadzwyczajna kasta?

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Witam. Tydzień temu byłam na takiej komisji w Poznaniu ZUS ul. Mickiewicza . Bardzo pozytywne wrażenie. Miła i kompetentna Pani doktor. Mimo dużej ilości pacjentów bardzo sprawna obsługa. Jednak można.

Mari
Gość
Mari

Haha!Pierwszy raz słyszę pozytywną wypowiedz na temat zusowskich orzecznikòw

Tp
Gość
Tp

Teraz oni są wyżej od Boga

Katsrzyna
Gość
Katsrzyna

Lekarze orzecznicy mają ograniczony limit przyznawania praw do świadczeń z ZUS. Dlatego też dzieją się takie sceny, jak opisane. Wiem. Byłam kilka razy na komisji i tylko jeden papierek mnie bronił przed utratą świadczenia choć przeszłam poważną operacje. Odwołanie należy składać zawsze, gdy nie zgadzamy się z orzeczniem. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Już kiedyś pisałem na temat tych pseudo Orzeczników w ZUS-ie… W moich oczach , większość z nich to banda nierobów i darmozjadów , którzy nas “pacjentów” mają POprostu w d… W swoim czasie , również i ja miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze…!!!

Mario
Gość
Mario

ZUS to istne państwo w państwie
Moja żona również została potraktowana w poniżających sposób gdy zjawiła się na Komisję przeziębiona Pani doktor z nie zadowoleniem stwierdziła że w takim stanie się do Komisji ZUS nie przyjeżdża i rozmawiała na dystans z pacjetka

Urszula
Gość
Urszula

Witam wreszcie ktoś ujawnił co się tam dzieje w tym Zusie! Ja przeszłam chorobe nowotworową, miałam operację oszczędzającą piersi / dwa nowotwory w 1 piersi / na szczęście/ na śląsku, w ramach programu DILO , piersi mi nie usunięto. Po zakończonym leczeniu złożonym wniosek o sanatorium z programu ZUS dla osób aktywnym zawodowo, zgłosiłam się na komisję do orzecznika ZUS w Bielsku-Białej i byłam w wielkim szoku, jak zostałam potraktowana przez Panią orzecznik, która zamiast zainteresować się moim zdrowiem, zrobiła mi awanturę o to, że nie szanuję bielskich lekarzy, że nie podałam się operacji w Bielsku tylko na śląsku, w… Czytaj więcej »

Basia
Gość
Basia

Nie liczyłabym na to, że ktoś zajmie się tymi jak to pani napisala arogantami, bo po pierwsze – wszyscy w zus dobrze wiedzą jak niektórzy orzecznicy traktują ludzi ale wszyscy też udają, że nic się nie dzieje. A po drugie – ja po obrzydliwym potraktowaniu mnie przez orzecznika , opisalam ten fakt w odwolaniu do komisji i… tam zostałam nie lepiej potraktowana, bo pan doktor dał mi WYRAŹNIE do zrozumienia, że nie podoba mu się w jaki sposob opisałam zachowanie jego koleżanki po fachu. Jest taka mądra myśl – ” żeby być dobrym lekarzem, najpierw trzeba być dobrym czlowiekiem. Tu… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Bogowie

Alicja
Gość
Alicja

Na szczęście nie mam do czynienia z ZUS ale z chamstwem i ignorancją lekarzy zetknęłam się w Piekarach Śl.Takiego upokorzenia nie przeżyłam nigdy.Ale nie można wrzucać do jednego worka wszystkich.Znam lekarzy kompetentnych i z empatią.

Basia
Gość
Basia

5 razy stawałam przed orzecznikami zus i tylko 1!!!! raz trafiłam na lekarza uprzejmego, milego i zainteresowanego moją osobą a przede wszystkim moim stanem zdrowia . Orzecznik w Rybniku to był pokaz chamstwa, prostactwa i prymitywizmu – jeden z najgorszych dni w moim życiu. A ostatnia wizyta u orzecznika ups… raczej chyba u bioenergoterapeuty zakończyła się cudownym uzdrowieniem! I pokazem totalnej ignoracji i lekceważącej postawy człowieka, który de facto decydował o moim losie a nawet nie zagladając do dokumentacji beztrosko podjąl decyzję o odebraniu mi renty ups… o cudownym uzdrowieniu. Sprawa w Sądzie, życzę sobie bym dożyła rozstrzygnięcia.

Adrian
Gość
Adrian

U mnie identyczna sytuacja:/

Monika
Gość
Monika

W Bielskim zusie to jest norma bezczelne i aroganckie traktowanie pacjenta. Ile razy tam byłam na komisji czułam się jak intruz, a lekarze byli beszczczelni. Im wszystko wolno.

Costa
Gość
Costa

Po opisie już nawet wiadomo która to Pani. Już dawno tam się tak dzieje. Tylko każdy się boi bo to oni właśnie decydują “Co z nami będzie “.

Jola
Gość
Jola

Właśnie w bielskim oddziale tak zazwyczaj traktują interesantów. Również byłam chamsko potraktowana jak przyszłam wezwana na komisję w trakcie chorobowego po wypadku. Komisja w jednej osobie podstarzałej doktorki również z opóźnieniem łaskawie wezwała przez uchylone drzwi, a jak wyszłam to mnie uderzyła chmura dymu papierosowego! Podczas całej wizyty bezczelnie paliła przy mnie papierosa łaskawie dmuchając w uchylone okno a drugą ręką stukając po klawiaturze. Nie bardzo ją interesowało co mam do powiedzenia pobieżnie przeglądała dokumenty.Chamstwo i buractwo w czystej postaci!

Mirka
Gość
Mirka

Brak słów na chamskie traktowanie chorych. Ślę słowa wsparcia, dla chorego. Sercem jestem przy Panu,

Kasia
Gość
Kasia

Ja byłam kilka razy wzywania do ZUS na komisję lekarze orzecznicy byli bardzo pprzyjemni miałam kontrolę domową byli bardzo mili . Nawetorzecznik sam zaproponował mi sanatorium po kilku minutach czekania wyszłam z dokumentami do sanatorium . ZUS SIEDLCE . DZIEKUJE