Wydarzenia Sucha Beskidzka

Skawica: Jedni grają, a drudzy

Fot. Wojciech Ciomborowski

Po modernizacji boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skawicy stało się jeszcze chętniej uczęszczane przez amatorów sportu. Niestety, są i tacy, którzy odwiedzają je w zupełnie innym celu.

– Mieliśmy niedawno wyjazdowe posiedzenie naszej komisji. Sprawdzaliśmy stan budynków szkolnych. Radny Kazimierz Pająk zwrócił uwagę, że należałoby się zastanowić nad zatrudnieniem animatora. Miałby nie tylko pilnować porządku na boisku w Skawicy, które teraz jest takim małym orlikiem, ale także organizowałby dzieciom zajęcia – mówi Janina Bucka, przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Rady Gminy w Zawoi. Wspomina, że dyrektorka tej placówki Małgorzata Mętel dostrzegła jednak inne potrzeby. Przyznała, że z zatrudnieniem animatora można się wstrzymać. Jej zdaniem dużo pilniejsze jest zamontowanie na terenie boiska monitoringu, by można było na odległość pilnować co dzieje się na szkolnym terenie po zakończeniu lekcji. Pożaliła się, że zdarza się, że na boisku pojawiają się nie tylko amatorzy sportu, ale także napojów procentowych. Ci drudzy nie dość, że pijąc alkohol w miejscu publicznym, a tym bardziej na terenie szkolnym deprawują dzieci i młodzież, to jeszcze pozostawiają po sobie nieporządek.

Temat montażu kamer podjął już wójt Zawoi Marcin Pająk. – Nikt nie zgłosił nam dotychczas, by przebywające na boisku osoby wyrządziły jakieś szkody. Niemniej docierają do nas skargi, że przesiadująca na boisku młodzież pije tam alkohol, zakłóca ciszę nocną oraz zaśmieca teren. Dlatego montaż kamer jest zasadny. Zrobiliśmy już rozeznanie cenowe. Potrzeba na ten cel kilku tysięcy złotych – mówi Marcin Pająk. Deklaruje, że jeżeli nie w tym, to najdalej w przyszłym roku przyszkolne boisko będzie objęte monitoringiem.

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej Annę Gąsiorek-Relzer wynika, że stróże prawa nie byli proszeni o podjęcie interwencji wobec osób przesiadujących na skawickim boisku. Niemniej montaż kamer uważa na krok w dobrą stronę. – W innych miejscowościach policjanci podejmowali interwencje wobec osób, które nie tylko zaśmiecały tereny szkolne, ale także je niszczyły lub piły na nich alkohol. Po zamontowaniu kamer zgłoszenia przestały z tych miejsc przestały napływać – mówi.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
MartaHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta

Hehehe…. animator…?Kazimierzu Pająk nie wiem czy Ty żyjesz w innym świecie czy ja? Śmieszne😂😂😂animator😃😃To młodzież szkolna pije na boisku i przy tej,, fontannie😆😆 ”. Im nie trzeba animatora tylko kogoś kto im doniesie alkohol, bo są nieletni. Młodzież z rodzin ktorych nie wolno ruszać, bo to ktoś…. Wszyscy wiedzą co za młodzież tam baluje. A animatora to zatrudnia się do maluchów, a one na boisko nie przychodzą, bo tam już baluje młodzież z procentami. Zgadzam się z Panią dyrektor, że najlepszy byłby monitoring…A zapomniałam wspomnieć o całonocnym oświetleniu Orlika, podziwiam tych ludzi wokół mieszkających, że ich to nie wnerwia… Ja… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Wyjazdowe posiedzenie komisji jeśli jest mowa o sprawdzeniu przez komisję sytuacji w terenie? To podstawowe zadanie dla komisji a nie tylko stacjonarne posiedzenia w urzędzie gminy. Rada Gminy może mieć wyjazdowe posiedzenia a nie komisja. Chyba animator nie jest od pilnowania porządku na boisku. Kilka tysięcy złotych na monitoring trzeba zaplanować w przyszłorocznym budżecie bo jest to kwota nie do wygospodarowania w tym roku?