Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Jest szansa na remont rudery

Widać światełko w tunelu jeśli chodzi o remont kamienicy pod adresem Rynek 3 w Skoczowie. Obiekt znajdujący się w niedalekim sąsiedztwie ratusza straszy swoim widokiem i od wielu lat stanowi problem dla miejscowych władz. Dziś już nieco więcej wiadomo, co z uciążliwym fantem można zrobić.

– Została opracowywana koncepcja rewitalizacji tej kamienicy. Do końca czerwca powinniśmy mieć gotowy projekt i w bieżącym roku złożymy wniosek o dofinansowanie przebudowy – informuje Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa. Wyjaśnia, że od 12 lat kamienica stoi pusta i pomimo kilkukrotnych prób sprzedaży, łącznie z obniżaniem ceny, nie udało się znaleźć nowego właściciela nieruchomości.

– Uznałem, że podejmiemy się remontu tego obiektu i zagospodarujemy go na cele biurowe. Umieszczone w nim zostaną porozrzucane po całym mieście wydziały i jednostki urzędu miejskiego. Myślę, że dobrze będzie skumulować je w jednym miejscu, co będzie wygodne nie tylko dla urzędników, ale przede wszystkim dla mieszkańców gminy, którzy będą mieć możliwość załatwienia wszystkich spraw w jednym miejscu. Kamienica będzie pełnić ponadto funkcję centrum ekologicznego, co jest związane z rewitalizacją Górnego Boru i terenów nadbrzeżnych – uzupełnia burmistrz.

google_news