Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Jest wstępna decyzja starosty cieszyńskiego. Punkt szczepień na “Bajerkach”

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński przekazał wojewodzie śląskiemu wstępną informację o możliwości zlokalizowania punktu szczepień masowych w powiecie cieszyńskim. Samorządy, zgodnie z decyzją rządu, muszą otworzyć przynajmniej jeden taki punkt w powiecie.

Na Śląsku Cieszyńskim najprawdopodobniej znajdzie się on w  Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Został on wybrany w tym miejscu z uwagi na dogodną komunikację.

W zależności od ilości dostaw szczepionek – planuje się szczepić kilkaset osób dziennie. – Punkt zostanie zorganizowany w następujący sposób – na sali gimnastycznej zostaną utworzone stanowiska do szczepień według otrzymanych wytycznych – przekazała Sylwia Pieczonka, rzecznika prasowa starosty cieszyńskiego. – W tej chwili na terenie powiatu cieszyńskiego istnieją 34 punkty szczepień, które są zlokalizowane we wszystkich gminach. Co ważne – są tam codziennie szczepione osoby. Cieszy nas to, że zaistniała możliwość pozyskania dodatkowych szczepionek przeznaczonych dla naszych mieszkańców, a więc stworzenie takiego punktu znacznie przyśpieszy proces ich szczepienia. Zauważamy taką potrzebę – dodała.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
15 dni temu

1 dodatkowy punkt przyśpieszy znacznie proces szczepienia? Jak znacznie? Wytyczne rządu zostaną zrealizowane ale to wszystko za mało. Nadal są gminy w których nie ma punktu szczepień a to zaniedbanie.