Wydarzenia Cieszyn

Skoczów: Pozbądź się kopciucha!

Fot. Kuba Jarosz

Skoczowianie mają kolejną szansę, by pozyskać dotację z budżetu miasta na wymianę starego źródła ciepła. Nabór wniosków zostanie przeprowadzony w dniach od 13 marca do 3 kwietnia.

Dofinansowanie kosztów wymiany kopciuchów na piece nowej generacji dotyczy tegorocznych inwestycji prywatnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie gminy Skoczów. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać w ratuszu, można wysłać na adres Urzędu Miejskiego, albo posłać drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Formularze dostępne są w wersji papierowej w siedzibie władz samorządowych przy Rynku 1 i Rynku 3, a także on-line na stronie internetowej samorządu.

Co istotne, o kolejności zawierania umów nie decyduje kolejność składania wniosków. Jako pierwsze bowiem będą dofinansowywane inwestycje polegające na wymianie starych źródeł ciepła na kotły gazowe, kotły olejowe, ogrzewanie elektryczne i pompy ciepła, stanowiące tzw. grupę priorytetową dofinansowania.

Na ograniczanie niskiej emisji pod Kaplicówką w budżecie gminy Skoczów na 2023 roku zarezerwowanych jest 60 tys. zł. Kwota dotacji celowej wynosi 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, przy czym udzielone dofinansowanie nie może przekroczyć 5 tys. zł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments