Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Jak wybrać materac – kompletny przewodnik kupna

Jeśli chcesz kupić nowy materac, być może najtrudniej jest określić, od czego zacząć. Czy wybierasz się do sklepu czy do sklepu internetowego? Tak, jest wiele rzeczy do rozważenia, zwłaszcza jeśli kupujesz łóżko po raz pierwszy.

Jaka jest twoja pozycja podczas snu ?

Choć większość ludzi ma tendencję do obracania się w różnych pozycjach w nocy, większość preferuje pewne pozycje. Ta informacja jest ważna, bo wszystkie materace są odpowiednie dla różnych pozycji.

Osoby śpiące na plecach

Zbyt twardy materac może spowodować niepotrzebne napięcie ramion i dolnej części pleców. Zbyt miękki może spowodować, że biodra nie będą się układać w jednej linii z ramionami, co spowoduje wygięcie pleców i bóle kręgosłupa. Dlatego potrzebujesz średnio twardego materaca. Osoby śpiące na plecach powinny wybrać łóżko, które mieści się w przedziale 5,5-7/10 w skali twardości, gdzie 1 oznacza najbardziej miękki materac na świecie, a 10 – najbardziej twardy. Dla porównania, 6,5 jest zazwyczaj uważane za standard przemysłowy dla średniej twardości. https://testujemyjedzenie.pl/bio-beef-jerky-sweet-chili-z-lidla-test-i-opinie/

Osoby śpiące na boku

Podczas gdy osoby śpiące na plecach potrzebują równowagi, osoby śpiące na boku potrzebują głębokiego odciążenia ramion i bioder. Oznacza to, że zazwyczaj będą chcieli używać bardziej miękkiego materaca, który dopasowuje się do krzywizn ciała.Miękkość to pojęcie dość subiektywne, ale można ją zdefiniować jako wszystko w zakresie 4-6/10 w skali twardości. Ponieważ osoby śpiące na boku wywierają w nocy tak dużą siłę na swoje stawy, bardzo ważne jest, by znalazły się na delikatnym łóżku zaprojektowanym specjalnie z myślą o łagodzeniu nacisku. Osobom śpiącym na boku polecamy materace z pianki memory, które są znane z głębokiego dopasowywania się do kształtu ciała, zapadania się w nim i łagodzenia nacisku.

Osoby śpiące na brzuchu

Osoby śpiące na brzuchu potrzebują bardzo twardego materaca, który unosi biodra w jednej linii z ramionami. Największym problemem dla tych osób jest miękki materac, który powoduje, że biodra nie układają się w jednej linii z resztą kręgosłupa. Jeśli chodzi o wybór materaca dla osób śpiących na brzuchu, lubię utrzymywać go w przedziale 7-9/10 w skali twardości. Nie oznacza to jednak, że chcesz mieć materac twardy jak skała. Kluczem do tego jest znalezienie łóżka, które łączy w sobie bardzo mocne fundamenty z cienkimi warstwami komfortowymi, które zapewniają tylko odrobinę amortyzacji w stosunku do ogólnej twardości. testujemyjedzenie.pl

Śpiący w różnych pozycjach

Jest to popularny styl spania, ale wymaga dynamicznego materaca, który zapewni komfort na plecach, boku i brzuchu. Zaleca się, by osoby śpiące w pozycji zmiennej wybierały materace średnio twarde, czyli takie, które oscylują wokół branżowego standardu 6,5 dla średniej twardości. Materac średnio twardy jest doskonałym wyborem dla osób śpiących w parze, ponieważ zazwyczaj zachowuje równowagę między odciążeniem a podparciem. Są wystarczająco miękkie, żeby odciążyć ramiona podczas snu na boku i wystarczająco twarde, żeby podtrzymać biodra podczas snu na plecach.

google_news