Cieszyn Na sygnale

Skoczów: Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Fot. Michał Cichy

W minioną niedzielę dzielnicowi Komisariatu Policji w Skoczowie zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy zamierzali okraść szkołę. Tak szybkie i sprawne działanie możliwe było dzięki wzorowej współpracy i postawie zgłaszającego, który ujął jednego z nich i wiedział, gdzie ukrył się drugi.

Sprawcami przestępstwa zajmie się teraz sąd. Starszy z nich to recydywista, w związku z czym musi liczyć się z surowszą karą. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny skoczowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania na teren jednego z budynków Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Kilka chwil później na miejscu zdarzenia byli już dzielnicowi. Okazało się, że zgłaszający interwencję mężczyzna, zaraz po zawiadomieniu policjantów o włamaniu, sam ujął jednego z podejrzanych, 20-letniego mieszkańca gminy Hażlach, i przekazał policjantom. Wskazał też miejsce, gdzie znajdował się drugi z włamywaczy. Policjanci sprawdzili wskazany teren i natychmiast zatrzymali drugiego sprawcę. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy do wnętrza budynku gospodarczego dostali się, podważając jedno z okien. Sprawdzali, czy wewnątrz znajdują się cenne przedmioty, ale nie zdążyli niczego ukraść z uwagi na szybką reakcję i zdecydowaną postawę zgłaszającego.

Włamywacze trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili noc. Zatrzymany 20-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu ze starszym wspólnikiem. Tej samej treści zarzut przedstawiony został 34-latkowi zatrzymanemu wewnątrz budynku, jednakże on musi liczyć się z większymi konsekwencjami swojego zachowania.

W przypadku 34-latka, w związku z tym, że działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi wyższy wymiar kary. Sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
culombo
culombo
3 miesięcy temu

Kiedyś takich to się pałowało , dzisiaj są pod ochroną mogą kraść do wartości 500zł. Najgłupsze przepisy wprowadzone do kodeksu prawnego chyba też przez złodziei.