Cieszyn Kultura i rozrywka

Skoczów: Zakochani w kulturze szykują się do jubileuszu

Fot. Pixabay.com

Zakochane w kulturze Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. To szczególne święto wymaga specjalnej oprawy. Z tej okazji w sali widowiskowej „Pod Pegazem” odbędzie się wyjątkowy koncert.

29 października o 18.00 pod Kaplicówką wystąpią Orkiestra Salonowa Profesora Hilarego Drozda pod kierownictwem Krzysztofa Durlowa oraz soliści Opery Bytomskiej – sopranistka Sabina Olbrich-Szafraniec oraz tenor, Hubert Miśka. Warto dodać, że ta sama orkiestra, pod batutą prof. Drozda, wystąpiła dla skoczowian dokładnie 25 lat temu, w nieistniejącym już legendarnym budynku o nazwie „Odlewnik”. Był to pierwszy koncert, który odbył się w ramach działalności wiodącej instytucji kultury w Skoczowie. 29 października będzie można przekonać się, że muzyka, mimo upływu czasu, nigdy nie traci, a tylko zyskuje na wartości.

W sali widowiskowej „Pod Pegazem”, która zamieni się w filharmonię, będzie można wysłuchać najpiękniejszych utworów L J. Straussa, F. Lehara czy E. Kalmana w wykonaniu uzdolnionych muzyków. Dodajmy, że Orkiestra Salonowa Profesora Hilarego Drozda powstała w 1988 roku jako orkiestra Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z inicjatywy prof. Hilarego Drozda. W ciągu wielu lat swojej działalności zyskała popularność i spore grono wielbicieli, koncertując na terenie całego kraju i za granicą. Repertuar orkiestry to przede wszystkim muzyka salonowa, a więc walce, polki, czardasze, tanga, fokstroty, miniatury muzyczne, a także liczne pozycje z repertuaru klasycznego.

Warto już teraz zarezerwować sobie wieczór 29 października i wybrać się na koncert pełen wzruszeń i zachwytów, a przy okazji cieszyć się z jubileuszu 25-lecia skoczowskiego ośrodka kultury.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments