Sport Cieszyn

Skoczowscy siatkarze najlepsi na Śląsku

Fot. KS “Siatkarz Beskid” Skoczów

Na boiskach siatkówki plażowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie rozegrano turniej finałowy o miano najlepszej drużyny w siatkówce plażowej młodzików na Śląsku. Do rozgrywek przystąpiło 16 najlepszych drużyn wyłonionych w turniejach półfinałowych. W gronie półfinalistów znaleźli się również siatkarze z KS „Siatkarz Beskid” Skoczów.

Po dwóch dniach zaciętych pojedynków siatkarze spod Kaplicówki – Maciek Czerny z Łukaszem Krajewskim – zdobyli złoto i tym samym wywalczyli bezpośredni awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się pod koniec lipca.

W międzyczasie, w trzydniowym turnieju finałowym w Katowicach, rywalizowała drużyna żeńska KS „Siatkarz Beskid” Skoczów. Dziewczyny spisały się również rewelacyjnie, zajmując 4. miejsce premiowane grą w półfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się początkiem lipca w Kołobrzegu. Warto dodać, że Ania Krzempek z Oliwią Gajdą były jedyną drużyną, która w drodze do czołowej czwórki pokonała późniejsze mistrzynie Śląska.

Obie drużyny otrzymały powołanie na obóz kadry Śląska w siatkówce plażowej. Wszystkie drużyny na co dzień trenowały pod okiem trenera Janusza Macury.

Fot. KS “Siatkarz Beskid” Skoczów

Fot. KS “Siatkarz Beskid” Skoczów

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments