Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Skoki narciarskie: Dobre zawody w Innsbrucku w wykonaniu Polaków

To była trzecia odsłona 72. Turnieju Czterech Skoczni. Wszyscy zawodnicy WSS Wisła zameldowali się w drugiej serii, Żyła całkiem wysoko.

Do konkursu nie zakwalifikował się tylko Dawid Kubacki, a do drugiej serii nie wszedł tylko Maciej Kot. Paweł Wąsek skoczył bardzo słano w pierwszej serii, bo zaledwie na odległość 108m. Tyle, że jego rywal w systemie KO skoczył jeszcze bliżej i ostatecznie Wąsek zajął XX miejsce. Aleksander Zniszczoł miał trudnego przeciwnika w parze, Stefana Krafta. Nie wygrał z nim, ale znalazł się w gronie szczęśliwych przegranych na 25. miejscu. Piotr Żyła pierwszy skok oddał na odległość 131 m i zajął po nim 4. miejsce.

Końcówkę drugiej serii przerywał wiatr. Sytuacja Zniszczoła i Wąska nie zmieniła się po niej znacząco.  Żyła skakał niestety w bardzo trudnych warunkach i spadł na 14 miejsce. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, wskakując na 11. lokatę. Zawody wygrał Austriak Jan Hoerl.

Miejsca skoczków WSS Wisła: Piotr Żyła 14. (131 i 115 m) , Aleksander Zniszczoł 25. (121 i 120,5 m), Paweł Wąsek 29. (108 i 121,5 m).

google_news