Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Skoki narciarskie: Stabilizacja formy wiślan

W japońskim Sapporo rozegrano pierwszy z trzech konkursów w skokach narciarskich, w cyklu Pucharu Świata. Kubacki i Stoch wypadli dobrze, za to dyspozycja zawodników z WSS Wisła stabilizuje się na poziomie niższym niż w pierwszej części sezonu.

Kolejny świetny konkurs w wykonaniu Dawida Kubackiego. Polak zajął drugie miejsce w piątkowych zawodach w Sapporo po skokach na odległość 137,5 m i 125,5 m. . Zwyciężył Ryoyu Kobayashi. Tuż za czołową trójką uplasował się Kamil Stoch  (133m / 123,5m )– to jego najlepszy wynik w tym sezonie. Z kolei dla Kubackiego było to już 10 z rzędu pucharowe podium. Polak oczywiście pozostaje liderem PŚ, a przewagę nad Granerudem powiększył do 134 punktów.

Piotr Żyła po pierwszej serii był w TOP10. Po skoku na 131,5 metra zajmował ósme miejsce. Do rundy finałowej nie udało się wejść Pawłowi Wąskowi, który wylądował na 118 metrze i był 33. Do awansu do „trzydziestki” zabrakło mu 3,1 punktu. Na 38. pozycji zakończył konkurs Aleksander Zniszczoł – 114 metrów. Z czołowej dziesiątki po drugim skoku wypadł Żyła. Uzyskał 124,5 metra i ostatecznie zakończył konkurs na 14. miejscu.