Wydarzenia Bielsko-Biała

Wielka chwila dla całego regionu. W Bielsku-Białej będą studiować lekarze! ZDJĘCIA

Dzisiaj w bielskim Ratuszu podpisany został list intencyjny w sprawie utworzenia w Bielsku-Białej filii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Uruchomienie kierunku lekarskiego w stolicy Podbeskidzia to wielki krok ku rozwoju miasta jako ośrodka akademickiego.

Dziś w południe w sali sesyjnej bielskiego Ratusza list intencyjny w sprawie utworzenia w mieście filii ŚUM podpisali prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka i rektor uczelni, prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

W wydarzeniu uczestniczył m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, wiceminister zdrowia Piotr Bromber, senator Agnieszka Gorgoń-Komor oraz pozostali bielscy parlamentarzyści i radni miejscy. Obecny na sali był także dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii-Szpitala Miejskiego Lech Wędrychowicz oraz rektor bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej dr hab. inż. Jacek Nowakowski.

Wszyscy zdawali sobie sprawę, że to wielka chwila dla Bielska-Białej i nie tylko. Starosta Andrzej Płonka podkreślał, że to wielki moment dla całego subregionu. Śląski Uniwersytet Medyczny jest jedną z największych uczelni w kraju. Uczelnia kształci m.in. lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, analityków medycznych, biotechnologów medycznych, a także specjalistów z zakresu zdrowia publicznego czy medycyny ratunkowej i pielęgniarstwa. Zatrudnia ponad 1300 pracowników naukowych, kształci ok. 10 tys. studentów.

Uniwersytet ma ponad 70-letnią tradycję i wykształcił wielu znakomitych lekarzy. – Dziękuję, że Bielsko-Biała znalazło uznanie w oczach ministerstwa. Jestem wzruszony, że ta chwila nadeszła – mówił do zgromadzonych gości prezydent Jarosław Klimaszewski. Kierunki lekarskie w Bielsku-Białej mają ruszyć od początku najbliższego roku akademickiego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stan
Stan
9 dni temu

Lekarze? To podyplomowe studia będą?

Daria
Daria
9 dni temu

Lekarze czy aktywiści phizera?

UJ
UJ
9 dni temu

Pamiętajcie bielsko nigdy nie będzie miastem akademickim i tyle w temacie.zawsze wszyscy mierzą w kraków ,wrocław a jak nie wyjdzie ……

spokojnie
spokojnie
9 dni temu
Reply to  UJ

Gdzie jest napisane że centrum akademickie, jest napisane że powstanie filia. Dopiero list intencyjny, nie jest powiedziane w którym miejscu.

znachor
znachor
8 dni temu
Reply to  UJ

UJ – Czytając te ochy i achy i przeglądając galerię zdjęć można sądzić że w BB powstanie studencki kampus i uczelnia na miare Harvardu. Pewnie rektorem tej hucznie reklamowanej filii ŚUM zostanie ten pan doktor pod muszką. Przerost planów nad realizacją !!!

nauczyciel od 26 lat
nauczyciel od 26 lat
10 dni temu

Czasami na małych uczelniach jest lepszy kontakt między prowadzącym zajęcia a studentem, niż na dużych “słynnych” molochach. Trzeba by przede wszystkim zainwestować w dobre warunki nauczania, tak aby zarówno nauczający jak i studenci dobrze się w B-B czuli. To wystarczy.

Jako
Jako
8 dni temu

Nie jesteś nauczycielem. Co widać po wpisie gamoniu.

nauczyciel?
nauczyciel?
8 dni temu

Naprawdę w edukacji wystarczy aby nauczający jak i studenci się dobrze czuli?

Facet
Facet
10 dni temu

Hahahaha klęsko -biała to taki “ośrodek akademicki” jak na Dębowcu jest “ośrodek narciarski” hahaha wyłącz platfusów włącz myślenie

????
????
10 dni temu

Czy rzeczywiście to będzie wielki krok ku rozwoju miasta jako ośrodka akademickiego? Teraz każde powiatowe miasteczko ma uczelnie. Fakt, że marnej jakości.

raczej
raczej
10 dni temu
Reply to  ????

“rozwojowi”, Będzie.

Ewa
Ewa
10 dni temu

Mam nadzieję że będą wyszkoleni i wyuczeni lepiej niż na zdjęciu nasi nicministry.

Marzyciel
Marzyciel
10 dni temu

Moim zdaniem wielka chwila dla całego Podbeskidzia byłaby dopiero wtedy gdyby pierwsi absolwenci tej fili zasililiby przychodnie w naszym regionie.

Tadeusz
Tadeusz
10 dni temu
Reply to  Marzyciel

Masz rację Iza.

trza umieć pisać
trza umieć pisać
10 dni temu
Reply to  Tadeusz

To nie Iza, podszywacz, Iza napisałaby: … “gdyby pierwsi absolwenci tej uczelni zasilili”… Nie masz racji jak zwykle podszywacz.

Tadeusz
Tadeusz
9 dni temu

Masz rację ośle.

poprawka zasadnicza
poprawka zasadnicza
9 dni temu
Reply to  Tadeusz

Nie masz racji, podszywacz

Tadeusz
Tadeusz
9 dni temu

?