Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Skoki w Szczyrku na otwarcie sezonu

Fot. Serwis prasowy PZN

6 i 7 lipca 2019 roku na skoczni HS-106 w Szczyrku, odbędą się pierwsze tego lata zawody z cyklu FIS Cup. Prawo startu w inaugurujących sezon konkursach w Polsce będzie miało 20 biało-czerwonych. Trener młodzieżowej kadry narodowej Wojciech Topór już ogłosił nazwiska zawodników, którzy w pierwszy weekend lipca powalczą na Skalitem.

W składzie reprezentacji Polski na zawody w Szczyrku znalazło się dwóch skoczków z Kadry Narodowej B – Kacper Juroszek i Bartosz Czyż oraz reprezentanci Kadry Narodowej Młodzieżowej – Mateusz Gruszka, Adam Niżnik, Kacper Stosel, Szymon Jojko i Karol Niemczyk. Wojciech Topór zdecydował, że na obiekcie HS-106 w Szczyrku wystartują również:  Krystian Zygmuntowicz, Stanisław Ciszek, Krzysztof Kieta, Arkadiusz Jojko, Jarosław Krzak, Jan Habdas, Szymon Zapotoczny, Michał Martynek, Jakub Harat, Robert Ryś, Krzysztof Leja, Wiktor Pękala i Jan Rzadkosz.

Program zawodów FIS Cup

06.07.2019, sobota – 13.00 oficjalny trening, 14.00 seria próbna, 15.00 – pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia wręczenia nagród.

07.07.2019, niedziela – 12.00 seria próbna, 13.00 pierwsza seria konkursowa, seria finałowa, ceremonia wręczenia nagród.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments