Na sygnale Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Skontrolowali 1762 pojazdy. Odkryli aż 133 nieprawidłowości!

Fot. KWP w Krakowie

W środę na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili akcje „Smog”, która miała na celu wyeliminowanie z ruchu jak największą ilość pojazdów zanieczyszczających środowisko. Jej wyniki nie napawają optymizmem.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorówspalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali łącznie 1762 pojazdy. Ujawnili aż 133 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych. Kierującym tymi pojazdami nakazali oddanie dowodów rejestracyjnych.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 zł, ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
cozakrajCynik Jaśnie Pana Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cozakraj
Gość
cozakraj

Od kontrolowania stanu technicznego samochodów to chyba są stacje diagnostyczne , czemu policja zajmuje się
zaglądaniem do rury wydechowej auta , pewnie jest nadstan ludzi zatrudnionych w policji

Cynik Jaśnie Pana
Gość
Cynik Jaśnie Pana

Zarabiam 3000 zł. Kupię se samochod nowy, nie smigany za 60000. Najwyzej dzieci będą jeść najtansza kiełbasę, szczaw i mirabelki.