Skromna zaliczka “Stalowników”

14 listopada, w pierwszym meczu 1/8 finału play-off hokejowej Ligi Mistrzów (Champions Hockey League), Oceláři Trzyniec pokonali szwedzki AIK Skellefteå 4:3. Biało-czerwoni na rewanż, który odbędzie się za tydzień, udadzą się do Skandynawii ze skromną zaliczką.

Pierwsza tercja wtorkowego pojedynku była dla gospodarzy bardzo udana. Już w 2. minucie wynik otworzył Jakub Jeřábek a w 14. prowadzenie czerwono-białych podwyższył Martin Růžička. Świetna postawa defensywy pozwoliła miejscowym uniknąć straty bramki, którą Szwedzi zdobyli dopiero w drugiej części gry. W 25. minucie krążek do siatki posłał Linus Lindström i goście złapali kontakt z mistrzami Czech.

Prawdziwą kanonadę kibice w WERK Arenie obejrzeli w trzeciej tercji. W 45. minucie kolejnego gola dla trzynieckiej drużyny strzelił Daniel Kurovský, ale odpowiedź ekipy ze Skandynawii była szybka, bo w 47. minucie do siatki trafił Måns Forsfjäll. Na domiar złego w 53. minucie Dylan Sikura wyrównał a przyjezdni nadal naciskali. Na szczęście w 57. minucie zwycięskie trafienie dla “Stalowników” zapisał na swoje konto Libor Hudáček i ze skromnej wygranej 4:3 mogli ostatecznie cieszyć się podopieczni trenera Zdenka Motáka.