Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Slalom z Reksiem. Fajna zabawa dla małych i dużych – ZDJĘCIA

Fot. Krzysztof Marciniuk

Na stoku narciarskim Dębowiec w Bielsku-Białej śniegu nie wystarczyło, więc Reksio przeniósł swoje zawody na stok Siglany w Wiśle. Na trasie slalomu o Puchar Reksia w pierwszą niedzielę lutego, rywalizuje kilkaset dziewczynek i chłopców. Podzieleni są na grupy wiekowe.

Uczestników IX edycji zawodów przywitali prezydent Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski, prezes bielskiego SKS LIVE – Barbara Ilewicz i matka chrzestna Reksia – Helena Filek-Marszałek. Oczywiście dzieci przywitał również Reksio, który najpierw pokonał trasę slalomu. Na nartach śmigała dublerka, zaś strój Reksia ubrała w tym roku popularna aktorka Anna Guzik. Przyznała szczerze, że… nie umie jeździć na nartach. Daje sobie za to radę na desce snowboardowej.

W ubiegłym roku w rolę Reksia wcielił się prezydent stolicy Podbeskidzia Jarosław Klimaszewski.

Oficjalni goście życzyli uczestnikom dobrej zabawy, a zarazem bezpiecznej sportowej rywalizacji. Na mecie czekają na wszystkich zestawy Reksiowych upominków. Pogoda dopisuje, choć rankiem padał deszcz. Trasa slalomu nie należy do najtrudniejszych, dzięki czemu wszyscy dojeżdżają do mety.

Pucharowa zabawa potrwa do późnego popołudnia. Organizatorzy przygotowali dla dzieci, poza sportową rywalizacją, sporo zabaw i konkursów oraz animacji. Jest fajnie i atrakcyjnie.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

Fot. Krzysztof Marciniuk
navigate_before
navigate_next

google_news