Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Śląski Pakiet dla Gospodarki

Zarząd Województwa Śląskiego przygotował “Śląski Pakiet dla Gospodarki”. To oferta działań i pomocy dla przedsiębiorców. Z pakietu przeznaczone ma zostać miliard złotych wsparcia dla gospodarki w regionie.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach “Śląski Pakiet dla Gospodarki” powstał w znacznej mierze w oparciu o środki unijne zarządzane z poziomu województwa.

Pakiet będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. Śląski pakiet obejmie pięć filarów: pożyczki obrotowe i płynnościowe, wsparcie pracodawców, wsparcie bezzwrotne, działania wspierające i wejścia kapitałowe – informuje biuro prasowe.

Kryzys związany z pandemią koronawirusa wymusza na nas przewartościowanie regionalnej polityki gospodarczej i skupienie się na wyzwaniach związanych z odbudową potencjału gospodarczego Śląska. To szerokie wsparcie finansowe w ramach pożyczek, instrumentów bezzwrotnych, ale także działania wspierające i zmierzające do utrzymania miejsc pracy w regionie. Wierzę, że współpracując jesteśmy w stanie wyjść z kryzysu obronną ręką” – tłumaczy marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Szczegółowe informacje na temat programu znaleźć można pod adresem:

http://dlagospodarki.slaskie.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Przewartościowane to konieczność. Taką wymuszoną konieczność przewartościowania życia odczuwa każdy jeden obywatel a wielu bardziej. Z kim współpracując aby ziściła się wiara wyjścia z kryzysu obronną ręką?

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

@Ścisły Umysł Mamonia Ja jako inżynier tu będę.