Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Kluby z dotacjami sportowymi. Trwa otwarty konkurs

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach przygotował otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w którym chce wesprzeć kluby sportowe.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie będzie można przeznaczyć między innymi na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na program w sumie 800 tysięcy złotych. Zadania będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku. W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

Oferty składać można od 24 czerwca do 14 lipca.

Szczegółowe ogłoszenie o konkursie dostępne jest pod linkiem:

https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/konkursy/konkursy_2/zarzad-wojewodztwa-slaskiego-oglasza-konkurs-otwarty-konkurs-ofert-na-zadanie-publiczne-wojewodztwa-slaskiego-w-dziedzinie-kultury-fizycznej-realizowane-w-terminie-od-dnia-podpisania-umowy-do-31-12-2020-roku-.html

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bbb
Bbb
11 miesięcy temu

A samorządy z problemami I kto lepiej rządzi?