Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Śląskie: Budżet obywatelski na ostatniej prostej

Znamy zadania zgłoszone w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną. Wśród niech nie brakuje wniosków z Podbeskidzia.

Nabór wniosków został już zakończony. Mieszkańcy Śląska złożyli w sumie 140 propozycji zadań, które ich zdaniem powinny być zrealizowane w 2020 roku przez wojewódzki samorząd. Najwięcej propozycji dotyczy zadań wojewódzkich – aż 36 zgłoszeń.

Weryfikację formalną przeszły 134 wnioski.Wśród nich są m.in. budowa tężni solankowej w Bielsku-Białej, zakup samochodu do transportu pacjentów dla Szpitala Kolejowego w Wilkowicach czy konserwacja kaplicy zamkowej św. Anny w Bielsku-Białej. Listę wszystkich wniosków znajdziecie tutaj.  Zadania, który pozytywnie przeszły weryfikację formalną trafią teraz do wydziałów merytorycznych, które do końca września będą sprawdzały wykonalność zgłoszonych zadań – m.in. to, czy propozycje mieszczą się w zakresie zadań o charakterze wojewódzkim, czy są zgodne z kompetencjami samorządu województwa, czy są wykonalne w roku budżetowym i zgodnie z proponowanym kosztorysem. Wyniki weryfikacji merytorycznej poznamy do 8 października.

W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej, 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). W tegorocznej edycji zakończyły się już etapy kampanii informacyjnej, zgłaszania zadań przez mieszkańców oraz weryfikacji formalnej. Listę zadań, na które będzie można głosować poznamy jesienią, a same głosowanie zaplanowane jest między 12 a 30 listopada. Wyniki i listę zadań, które trafią do realizacji poznamy do końca roku.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o