Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Śląskie: Wsparcie na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól

Fot. slaskie.pl

3 mln zł trafi do powiatów cieszyńskiego, żywieckiego i bielskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Przekazanie symbolicznych czeków odbyło się w Cieszynie.

W całym regionie na ten cel przeznaczonych zostanie 14,1 mln zł. – Drogi dojazdowe do gruntów rolnych są niezwykle potrzebne, tym bardziej się cieszę, że troska o zrównoważony rozwój pozwala zrealizować tego typu zadania w każdym z subregionów województwa śląskiego. Problemy z dojazdem, z wymywaniem dróg utrudniają życie, dlatego cieszę się, że możemy te pieniądze dobrze spożytkować – podkreślał członek Zarządu Województwa Śląskiego, Krzysztof Klimosz.

Środki wydatkowane są m.in. na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu komputerowego i pomiarowego na realizację celów związanych z ochroną gruntów rolnych. Jak podkreślał Grzegorz Boski, członek Zarządu Województwa Śląskiego, wciąż jest szansa na kolejne wsparcie dla gmin z subregionu południowego.

– Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w Bielsku-Białej, gdzie przekazaliśmy środki na budowę dróg lokalnych i gospodarkę wodno-ściekową. W przypadku gmin, dla których nie wystarczyło tych pieniędzy, ministerstwo przesuwa środki i jest duża szansa, że wnioski, które były pozytywnie rozpatrzone to wsparcie otrzymają. Wkrótce będziemy też przekazywać wsparcie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” – zapewniał Grzegorz Boski.

I tak na wsparcie mogły liczyć:

1. z powiatu bielskiego: 

 • Jasienica – 212 tys. zł na drogę wewnętrzną Kępa w Rudzicy oraz 76 tys. zł na drogę dojazdową do gruntów rolnych nr 490183S
 • Bestwina – 400 tys. zł na ul. Starowiejską w Bestwinie
 • powiat bielski – 11,4 tys. zł na zakup dwóch stacji komputerowej bez monitorów oraz UPS

2. z powiatu cieszyńskiego:

 • Goleszów – 226,4 tys. zł na ul. Morawiny w Kisielowie i 132,4 tys. zł na a ul. Rolnicza w Puńcowie
 • Strumień – 88 tys. zł na drogę dojazdową do gruntów rolnych – ul. Sportowa w Zbytkowie
 • Dębowiec – 300 tys. zł na drogę dojazdową do gruntów ul. Lipowa w Dębowcu i ul. Chodniki w
  Kostkowicach oraz 240 tys. zł na ul. Dębina w Simoradzu
 • Cieszyn – 222, 5 tys. zł na ul. Gospodarską w Cieszynie oraz 191,5 tys. zł ul. Bukowa w Cieszynie
 • Hażlach – 118 tys. zł na drogę dojazdową do gruntów rolnych, odcinek ulicy Górnej w Kończycach
  Wielkich
 • Istebna – 172 tys. zł na drogę Groń w Jaworzynce

3. z powiatu żywieckiego: 

 • Radziechowy-Wieprz – 366 tys. zł na drogę dojazdową do gruntów rolnych Wieprz Juszczyna
 • Ujsoły – 160 tys. zł na drogę Na Smreków Mały w Glince

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Drogi publiczne w powiecie żywieckim są w opłakanym stanie -dziury, brak chodników. Na Rychwaldku już 2 rok kopia kanalizację. Wioska całą rozkopana i nadal brak postępu w pracach a województwo daje kasę na dojazd do gruntów rolnych. Ręce opadają. Do gruntów rolnych zazwyczaj dojeżdża się traktorem, ciągnikiem więc chyba asfalt jest zbędny…. z dróg publicznych natomiast korzysta się codziennie dojeżdżając do pracy lub szkoły. Ostatnio interpelacja Pana Radnego Seweryna odnośnie chodnika na ul. Moszczanickiej i Rychwaldzkiej też poszła do kosza z uwagą że w NAJBLIŻSZYCH LATACH POWIAT NIE PLANUJE TAM CHODNIKA!! Pewnie. Poczekajmy na kolejny śmiertelny wypadek to może jednak… Czytaj więcej »

hehehe
hehehe
1 rok temu

Kampania wyborcza w pełnej krasie.

obs
obs
1 rok temu

powiat zywiecki ochlapy paranoja

super
super
1 rok temu

Bosko