E-edukacja Żywiec

Ślemień: Nagrali film i wygrali

Kadr z filmu. Fot. Zespół Szkół w Ślemieniu

Jest się czym pochwalić! Uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Ślemieniu wygrali główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Wyreżyseruj swoje życie. Bezpiecznie!”.

Konkurs zorganizował Miłosz Łaski, doradca ds. promocji Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Tematem była promocja noszenia elementów odblaskowych, kamizelek, które nieodpłatnie otrzymały szkoły podstawowe dla uczniów. W ramach konkursu należało nagrać trzyminutowy film, który przekonałby do zakładania odblasków, szczególnie wieczorami, gdy mamy ograniczoną widoczność na drodze. Nasz film zdobył główną nagrodę jury. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że nasza praca znalazła uznanie wśród jurorów. Podziękowania za pomoc należą się strażakom z OSP Kocoń i wszystkim tym, którzy głosowali na nasz film. Co prawda nie uzyskaliśmy „Nagrody Publiczności”, ale wielkie zaangażowanie znajomych, rodzin i uczniów pozwoliło na promocję naszego filmu w sieci – mówi Edyta Gołek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ślemieniu.

Nagraniem i montażem nagrodzonego filmu zajęła się Karolina Siwiec z klasy IIIa gimnazjum.

Przed nami wyjazd do Warszawy i warsztaty na planie zdjęciowym z Danielem Rusinem, autorem kanału youtube „Reżyser życia”, a także spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości, zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL i wydarzenie promocyjne – dodaje dyrektor Edyta Gołek.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o