Wydarzenia Żywiec

Słowacy budują nowy punkt na granicy w Zwardoniu

Fot. Národná diaľničná spoločnosť

Jeszcze w tym roku w słowackim Skalite, po minięciu granicy w Zwardoniu, powstanie Miejsce Informacyjno-Handlowe.

Jak informuje słowacka Národná diaľničná spoločnosť (odpowiednik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Atostrad) po przekroczeniu granicy w Zwardoniu powstaje punkt handlowy, gdzie kierowcy wjeżdżający na Słowację będą mogli nie tylko zakupić elektroniczną winietę na autostrady i drogi ekspresowe, ale również uzyskać informację o atrakcjach na Słowacji. Dodajmy, że obecnie obok powstającego punktu postawione są budki kontenerowe, gdzie jedynie można kupić winietę.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
11 miesięcy temu

Słowacy wybudowali punkt za zjazdem na Skaliste, jeśli ktoś jedzie oddać urządzenie to jest zmuszony wyjechać “legalnie” z tego punktu tylko w kierunku Cadcy, bo po wyjeździe z tego punktu jest ciągła linia i nie można wrócić do kraju. Czy oddając urządzenie myto muszę od razu kupić vinietę na osobowe żeby wyjechać z tego punktu przez rondo na dole na Słowacji ???

polakko
polakko
1 rok temu

właśnie Słowacy budują , a u nas nie ma kto drogi wyremontowac do granicy , mówię tu o starej drodze która prowadzi do Myta , dziury lepione łopatami , zielska pod tablicą Rzeczpospolita to jest wizytówka jak się wjeżdza od strony Myta do Polski , nie każde auta jeżdzi ekspresówką ale właśnie ta stara drogą która wygląda jak by była przygotowana pod off road , wstyd wstyd wstyd , i tu przypomina mi się takie powiedzenie , po czym wiesz że wjeżdzasz do Polski , a no po tym ze telepie autem, druga sprawa tiry przy granicy , czy widział… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
1 rok temu

Słowacy budują a Polacy tylko się kłócą i nic z tych kłótni nie wynika tylko wstyd.

Maciej
Maciej
1 rok temu

Słowacy budują a po polskiej stronie nie ma gdzie Viatolla wykupić