Wydarzenia Bielsko-Biała

Sukcesja z Sukcesem!

Sukcesja firmy – jak ułatwić następcom kontynuowanie działalności.

16 kwietna Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej wraz z partnerami: Kancelaria Radców Prawnych Marek Płonka i Wspólnicy Sp.k., JantarSp. Z o.o., oraz Polmotors Sp.z o.o. wraz z Inicjatywą Firm Rodzinnych, stworzyła projekt pod nazwą “Sukcesja z Sukcesem”.

Wydarzenie miało na celu pokazać w jaki sposób sprawnie przeprowadzić sukcesję i jak przekazać firmę dzieciom aktywnie uczestniczącym w biznesie.

Uczestników w Dworku New Restaurant przywitała reprezentantka RIHiP Anna Bednarska wraz z Przemysławem Targoszem (Jantar sp. z o.o.), który przedstawił lokalne działania RIHiP Bielsko-Biała dla firm rodzinnych.

Łukasz Rotarski (IFR) zrobił prezentacje w zakresie Stowarzyszenia Inicjatywy Firm Rodzinnych.

Natomiast aspekty prawne przekazał Paweł Płonka (Kancelaria Marek Płonka i Wspólnicy Sp.k.).

Uczestnikom udzielono profesjonalnej wiedzy na temat zasad przekazywania firm następcom, by mogli płynnie kontynuować zamierzone cele.

Sukces-sukcesji to m.in. wybór modelu , zarządzanie i ambicje członków rodziny.

Jest to opracowanie planu działania, do którego na koniec dobierane są odpowiednie rozwiązania prawne, podatkowe, czy też w zakresie zmian modelu zarządzania przedsiębiorstwem.

Po oficjalnej części spotkania „Sukcesja z Sukcesem” przy poczęstunku można było wymienić się doświadczeniami, informacjami, oraz siecią wzajemnych kontaktów.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
3 lat temu

Uczestniczyłem w tamtym roku zRIHiP w inicjatywie Sąsiedzi Sąsiadom i uważam, że wszelkie tego typu prelekcje są godne uwagi, podobnie jak i artykuły z tych imprez. 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Dobrze, że poprawiono drobny błąd pisarski wycofując krótki akapit w którym występował. Podobnie jak w uwadze mojej wcześniejszej, którą wycofano uważam, że bardzo dobry pomysł.

Bartosz
Bartosz
3 lat temu

Świetna inicjatywa ! oby więcej było takich