Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Słowacy zawieszą kursowanie pociągów Zwardoń – Żylina

Fot. Paweł Szczotka

Od 29 marca Koleje Słowackie (ZSSK) zawieszą kursowanie pociągów ze Zwardonia na Słowację – do Czadcy i Żyliny.

Jak informuje Marek Mróz, koordynator ds. komunikacji społecznej w spółce Koleje Śląskie, zawieszenie od 29 marca pociągów ze Zwardonia na Słowację obowiązywać ma do 30 kwietnia, a wprowadzono je z uwagi na rosnącą liczbę zakażonych wirusem COVID-19 oraz obowiązującymi w Polsce i na Słowacji obostrzeniami z powodu pandemii.

Na Słowacji miejsce zamieszkania można opuszczać tylko w określonych sytuacjach. Aby pójść do pracy czy uprawiać sport na świeżym powietrzu należy posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zakazane jest również opuszczanie powiatu zamieszkania. W środę, 17 marca, rząd Słowacji zapowiedział, że ograniczy również możliwość opuszczania kraju w celach turystycznych – tłumaczy Marek Mróz.

Z kolei od jutra (20 marca) pociągi spółki Koleje Śląskie zamiast dojeżdżać do Bohumina w Republice Czeskiej pojadą tylko do polskiej stacji granicznej Chałupki.

– Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze. Jednakże restrykcyjne przepisy dotyczące reżimu sanitarnego wprowadzone w Czechach skłoniły nas do podjęcia niezbędnych decyzji o zawieszeniu od 20 marca aż do odwołania połączeń na odcinku Chaupki – Bohumin. Republika Czeska wprowadziła znaczące ograniczenia w poruszaniu się. Region zamieszkania można opuszczać tylko z uzasadnionych powodów, natomiast od 21.00 do 5.00 obowiązuje godzina policyjna, podczas której bez uzasadnionej przyczyny nie wolno wychodzić z domu – dodaje Marek Mróz.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbados
Barbados
4 miesięcy temu

Barbara. Tyś głupia tak sama z siebie czy może to nabyte???

Barbara
Barbara
4 miesięcy temu

Tak sie cała Europa i nie tylko boi tego dzikiego kraju pis makabra co ten jarek i zero zdobiło z nami.

Góralka
Góralka
4 miesięcy temu
Reply to  Barbara

Nie obrażaj Polaków. Dziki kraj z Polski tworzą takie osoby jak Ty. Sądząc po twojej wypowiedzi twoją cechą dominującą jest ciasnota umysłu.

Kri_
Kri_
4 miesięcy temu
Reply to  Góralka

Za to WY górale to otwarci jesteście….

Marta młoda ale myśląca nie sterowana
Marta młoda ale myśląca nie sterowana
4 miesięcy temu
Reply to  Góralka

Odezwała się ciemna słuchaczka tvpizd i czarnych tacy z wioch niszczą Wolną Polskę i KK młodzi ***** *** i ciemnotę jak ty.

Góralka
Góralka
4 miesięcy temu

Próżno repliki się spodziewasz nie dam Ci pstryczka w nos ani klapsa, nie powiem nawet pies cię ***** bo to mezalians byłby dla psa.

Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu
Reply to  Góralka

Do mówiących prozą używasz zbyt bolesnych środków.Wystarczy maść na ból dupy i pierwsza strona ŻG dla Polaków do podtarcia.Uważaj na obrońców wszelkiej zwierzyny a szczególnie miłośników wolności dla karpia.

Góralka
Góralka
4 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Ma Pan rację ale nie możemy przechodzić nad takimi komentarzami do porządku dziennego. Zamiast konstruktywnej wymiany poglądów za każdym razem wybicie szamba. Pozdrawiam

Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu
Reply to  Góralka

Konstruktywna wymiana poglądów została określona w 1944r. i ratyfikowana z czerwonymi bandytami w 1989 r.