Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Słowacy znowu zmieniają zasady wjazdu. Protest mieszkańców w Svrčinovcu

Fot. Polícia SR – Žilinský kraj

Na Słowacji spore zamieszanie. Od dzisiaj (9 lipca) obowiązują nowe warunki wjazdu do tego kraju. Ale ponownie otwarto wszystkie byłe przejścia graniczne, w tym Ujsoły Glinka – Novoť. Z kolei w miejscowości Svrčinovec (około 15 kilometrów od Zwardonia) mieszkańcy zablokowali przejście graniczne słowacko-czeskie.

Na Słowację może wjechać tylko osoba w pełni zaszczepiona. W każdym innym przypadku grozi kwarantanna (nie dotyczy to dzieci do 12 lat). Każda osoba, która wjeżdża na terytorium Słowacji, musi obowiązkowo zarejestrować się na stronie http://korona.gov.sk/ehranica (rejestracja nie dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia). Osoby, które podróżują tranzytem przez Słowację nie muszą być w pełni zaszczepione, wykazywać się testem i rejestrować. Ale mają do 8 godzin czasu na przejazd przez Słowację i mogą zatrzymywać się jedynie na stacji paliw. Jak informuje Ambasada Republiki Słowacji w Polsce od dzisiaj (9 lipca) na wszystkich głównych przejściach granicznych I. oraz II. kategorii prowadzone są stałe kontrole graniczne.
Na mniejszych przejściach III. kategorii prowadzone będzie regularne monitorowanie przestrzegania obowiązków kwarantanny. Policja sprawdza za pomocą czytników cyfrowe certyfikaty COVID UE. Aby zapewnić płynny ruch, policja zwraca się do przyjeżdżających z prośbą o przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, potwierdzeń lub urządzeń mobilnych z cyfrowymi formularzami potwierdzeń – informuje ambasada.
Od dzisiaj (9 lipca) ponownie otwarte są mniejsze przejścia graniczne, które zamknięto 5 lipca, w tym Ujsoły Glinka – Novoť. Dodajmy, że także dzisiaj doszło do protestu w miejscowości Svrčinovec koło Czadcy, gdzie mieszkańcy sprzeciwiający się wprowadzeniu nowych przepisów zablokowali możliwość przejazdu przez tamtejsze przejście słowacko – czeskie Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, chodząc między innymi po przejściu dla pieszych.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Narodowiec
Narodowiec
2 miesięcy temu

A oni zawsze wystraszeni byli, kolaborowali z Niemcami dupę ruskim lizali bo to taki naród na niby

Bicer
Bicer
2 miesięcy temu
Reply to  Narodowiec

Narodowiec a historie zna z gazety wyborczej.

OrWell
OrWell
2 miesięcy temu

Słaba pociecha, ze są kraje jeszcze bardziej pojechane niż nasz.

jan
jan
2 miesięcy temu
Reply to  OrWell

Masz rację bylo euro latali po 11 krajach ibylo ok nikt nie pytał o szczepienia i inne gowno euro się skończyło i trzeba zamknąć granice.większej sciemy nie pamiętam.

Bicer
Bicer
2 miesięcy temu
Reply to  jan

Tja światowy spisek odkrywcy ,weźcie łopaty i idźcie kopać, jest sezon na złoty pociąg.