Wydarzenia Żywiec

W Żywcu służby rozmawiały z hodowcami o pryszczycy

Fot. KPP Żywiec

Kilka dni temu w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyło się spotkanie służb z samorządowcami i hodowcami zwierząt z powiatu żywieckiego w sprawie zagrożenia pryszczycą.

Jak podkreśla w swoim komunikacie żywiecka policja od momentu potwierdzenia ognisk pryszczycy na terytorium Węgier, Słowacji i Austrii, polskie służby robią wszystko, aby zapobiec przeniknięciu wirusa na teren naszego kraju.

– Prowadzone są wzmożone kontrole na granicach, ale też organizowane są spotkania z przedstawicielami służb i samorządów. W żywieckiej komendzie zorganizowano spotkanie, gdzie dodatkowo zaproszono sołtysów i hodowców z powiatu żywieckiego. Dzięki temu hodowcy dowiedzieli się, jak chronić swoje zwierzęta przed tą niebezpieczną chorobą – zaznacza żywiecka policja.

W czasie spotkania Magdalena Ciastek, powiatowy lekarz weterynarii w Żywcu przedstawiła wszystkim genezę i przebieg pryszczycy.

– Bardzo dużo miejsca poświęciła na omówienie zasad profilaktyki oraz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się tej groźnej choroby. Po zakończonej prezentacji odpowiadała na pytania hodowców, tłumacząc wszelkie wątpliwości oraz wskazując sposoby ochrony przed wirusem. Na hodowców czekały również ulotki, w których zawarte zostały wszystkie ważne informacje dotyczące przebiegu, objawów oraz przeciwdziałania chorobie. Spotkanie podsumował starosta żywiecki Adrian Midor, który podkreślił, że dla wszystkich to nowa i trudna sytuacja, wymagająca zaangażowania zarówno służb, jak i hodowców. Zaapelował także o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do zaleceń i respektowanie obowiązujących przepisów – dodają policjanci z Żywca.

Fot. KPP Żywiec

Fot. KPP Żywiec

Fot. KPP Żywiec

Fot. KPP Żywiec

google_news