Wydarzenia Czechowice-Dziedzice Żywiec

Śmierć mieszkańca Żywiecczyzny w czechowickiej kopalni

ZDJĘCIE POGLĄDOWE. Fot. PGS

W czechowickiej kopalni Silesia zmarł 50-letni górnik. Dopiero sekcja zwłok ma pozwolić wyjaśnić przyczynę nagłego zgonu mieszkańca powiatu żywieckiego.

Dramat pod ziemią rozegrał się rankiem 16 grudnia. Jak ustaliliśmy w Wyższym Urzędzie Górniczym, pracownik szykował się do wyjazdu na powierzchnię. Nagle zasłabł na peronie podwieszanej kolejki. Udzielono mu pierwszej pomocy i wezwano na pomoc zastęp ratowniczy. Mężczyznę przetransportowano na powierzchnię. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Pszczynie. Jak informuje prokurator rejonowy Leonard Synowiec, mężczyzna nie miał żadnych obrażeń. Nic nie wskazuje na udział w jego śmierci osób trzecich. Nie stwierdzono też, by miał cierpieć na chorobę, która mogła doprowadzić do zgonu. Sekcję zwłok zarządzono ze względu na to, że do zdarzenia doszło w miejscu pracy.

Jak informuje Anna Swiniarska-Tadla, rzecznik WUG, ten po powiadomieniu okręgowego UG zakończył swoje czynności, przyjmując, że zgon miał podłoże naturalne. Nie stwierdzono, by miało dojść do jakiegoś wypadku.

50-latek z Żywiecczyzny, choć pracował w kopalni Przedsiębiorstwa Górniczego „Silesia”, to był zatrudniony przez spółkę Przedsiębiorstwo Górniczo-Szkoleniowe „Silesia”. Na przesłane do zarządu kopalni zapytanie w sprawie zdarzenia nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wacek
Wacek
3 miesięcy temu

Kopalnie do zamkniecia, przywileje gornikom odebrac i zyski z tego tytulu przekazac biednym emerytom.

Ryl
Ryl
2 miesięcy temu
Reply to  Wacek

Rombnij się w ta pusto łeb

Jorg
Jorg
2 miesięcy temu
Reply to  Wacek

Wacek wiela Twoja staro musiała śniegu wdupić żeby takigo bałwana urodzić…

Kamil
Kamil
3 miesięcy temu

ostatnio na basenie w Brzeszczach, zdrowy 36 latek, nagle… chcę zrozumieć

Jan
Jan
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Szczepionki

Żonaty Prawiczek Rogacz #TakDlaSegregacjiSanitarne
Żonaty Prawiczek Rogacz #TakDlaSegregacjiSanitarne
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

O czym ty bredzisz? Ja jestem w pełni zaszczepiony i jeszcze żyję! Onuco

nnn
nnn
3 miesięcy temu

Jeszcze…

Szymek
Szymek
3 miesięcy temu

Trudna praca i ciężkie warunki są na dole,niestety,zarabia się trochę więcej,aniżeli w innych zakładach,na terenie Żywiecczyzny.

Wacek
Wacek
3 miesięcy temu
Reply to  Szymek

Nie wiedzialem ze w zywcu ludzie zarabiaja srednio 7200zl, do tego 13, 14,barborka, dodatki inflacyjne, deputat weglowy…oj biedni ci gornicy musza doplacac do swojej pracy. K O PA L N I E do prywatyzacji, koniec z doplacania do tych darmozjadow na panstwowym garnuszku!!!

Nowoprzyjety
Nowoprzyjety
3 miesięcy temu
Reply to  Wacek

Wacek, to jest prywatna kopalnia bez rarytasów pokroju 13stka, 14stka. Inflacyjne wyplaca prawie każdy zakład w tym kraju. Pokaż dowód na to 7200..

Kamil
Kamil
3 miesięcy temu

naglica na kopalni? a przyjął wcześniej?