Wydarzenia Cieszyn

Przyrównał instytucje państwowe do nazistów. Przemysław Major usłyszał wyrok | WIDEO

Fot. Katarzyna Lindert-Kuligowska

Dzisiaj ogłoszono wyrok w sprawie Przemysława Majora, zastępcy burmistrza Cieszyna w sprawie o znieważenie m.in. konstytucyjnych organów władzy.

Przypomnijmy, sprawa dotyczy wpisu jaki zamieścił w mediach społecznościowych samorządowiec w październiku 2021 roku. Odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej miał znieważyć i zniesławić premiera Mateusza Morawieckiego oraz pomówić instytucje państwowe, w tym straż graniczą przyrównując ich do nazistów. Postępowanie karne zakończyło się warunkowym umorzeniem sprawy na okres próby roku. Wyrok jest nieprawomocny. Przemysław Major ma zapłacić koszty postępowania sądowego 100 zł oraz wydatków sądu w kwocie 70 zł.

Przemysław Major powiedział po wyjściu z sali, że wystąpi o uzasadnienie werdyktu na piśmie. Po tym, jak się z nim zapozna, podejmie decyzję, czy wystąpi z apelacją.  – Dla mnie w tej sytuacji najważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, co się działo na polsko-białoruskiej granicy i to w jaki sposób traktujemy inne osoby. Przyjmuje także do wiadomości decyzję sądu warunkowego umorzenia postępowania – stwierdził Przemysław Major.

Zobacz wideo i cały komentarz burmistrza Przemysława Majora.

google_news
44 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
smutne
smutne
1 rok temu

Kiedyś sędzia i urzędnik należały do polskiej elity. Dzisiaj mamy ludzi na tych stanowiskach wykształconych ale byłoby wielkim nadużyciem by zaliczyć je do polskiej elity. Dlaczego? Bo nie oczyszczono uczelni z komunistów jak to zrobiono np. w Czechach. Jacy nauczyciele. tacy wychowankowie.

vw
vw
1 rok temu
Reply to  smutne

Kiedy w Czechach oczyscili uczelnie??

smutne
smutne
1 rok temu
Reply to  vw

Przewidująca dekomunizację ustawa lustracyjna powstała w Czechosłowacji w 1991 roku. Przez 10 lat obowiązywała w Czechach, odsuwając komunistów na margines życia społeczeństwa, zaś w Słowacji postkomuniści nadal pełnią ważne funkcje w polityce i gospodarce.

Miły
Miły
1 rok temu

Morawiecki, Kaczyński i inni to sami się obrażają

Badacz dna
Badacz dna
1 rok temu

Dno obroniło dno

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Może byłby najwyższy czas zrobić porządek z bolszewią zgodnie z bezprawnie uchylonym przez sowiecką okupację KK RP z 1932 roku. 

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

To jedź na Ukrainę i zgłoś się na front a nie marudź tu jak niedorozwinięty.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Gość

Nie było moim celem doprowadzenie cię do frustracji. Pozostań, w bulu i nadzeji, jest szansa, że będzie tak, jak było. Obiecuje to kaszubski kundel. Trzeba wierzyć w człowieka, koleś.

Świąteczna oferta
Świąteczna oferta
1 rok temu

Sprzedam bombki choinkowe w kolorze 🏳️‍⚧️ . Jedną z ich wyjątkowych cech jest to… że wieszają się same! Bez potrzeby działań człowieka! Za jedyne 4,69 zł za sztukę!

Oferta ważna do 24 grudnia, lub do wyczerpania zapasów.

Mietek.
Mietek.
1 rok temu

Ale ci zrobili antyeuropejskie pranie mózgu idź walnij się w słup.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie( 9 grudnia 2022 r), po rozpatrzeniu skarg niemieckich ekologów i ministerstwa środowiska Brandenburgii, zdecydował o zatrzymaniu realizowanej przez Polskę inwestycji na Odrze.
Jeśli ktoś twierdzi, że ma to związek z czymkolwiek to jest to mowa nienawiści i faszyzm. I nie będzie nam polski rząd grzebał w Odrze. Wystarczająco dolał rtęci do ognia i polski sąd mówi temu antyniemieckiemu dolewaniu zdecydowane NIE.

Rambow.
Rambow.
1 rok temu

Proces to ty sobie w domu zrób i nie strasz ludzi .

lewak
lewak
1 rok temu

..zagonic do kilofa tego śmiecia…….to nie Polak, to zdrajca sprzedajny……

Furman.
Furman.
1 rok temu
Reply to  lewak

Ciebie za konia pociągowego przebrać i batem pod górkę.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  Furman.

Ty furman to jesteś prawie jakby szofer frasyniuk. Ku.rwa sprzedajna, biedna bolszewicka.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Na front spadaj i nie wracaj.

Felicjan
Felicjan
1 rok temu

Bezczelny typ bez honoru i z brakiem wiedzy historycznej zachował się jak wróg Niepodległej POLSKI ,udaje głupca że nie wie jak postępowali nazisci ..gdyby tak o rządzie III rzeszy i grenzchutzu wyraził się w tamtych czasach szybko pożegnałby się nie tylko z urzędem ale z życiem jako wróg Rzeszy ale wie ze teraz bezkarnie może pomawiać władze RP

lolek
lolek
1 rok temu
Reply to  Felicjan

Felek daj se spokój bo tam na granicy były też kobiety z dziećmi i marzły a ty w tym czasie w ciepłym pokoju siedziałeś i wybrane wycinki z inoTVPis oglądałeś a zwłaszcza tego jednego co łopatą po drutach walił i chyba dalej wali bo go co dziennie w wiadomościach pokazują i to już od roku.

Lokals
Lokals
1 rok temu
Reply to  lolek

Ktoś kazał im się szlajać po lasach i łamać prawo? Mogli zostać w twojej ulubionej Białorusi czy w ruskach. Przedawkowałeś TVNienawiść i dorosłe chłopy myliły ci się z kobietami z dziećmi.

Człowiek z Betonu
Człowiek z Betonu
1 rok temu
Reply to  Felicjan

Chłopczyku, a co nas interesuje niepodległa polska? Skoro od 28 lipca 1920 roku Śląsk Cieszyński znajduje się pod zaborem Polsko Czeskim nikt nie będzie szanował okupanckiego państewka. Możesz się wyprowadzić z powrotem do swojego ukochanego kraju, najlepiej gdzieś pod białoruską granice

YOU
YOU
1 rok temu

Skandaliczny wpis i skandaliczny wyrok, ale czego można spodziewać się po niezależnych sądach….

Nie głupi.
Nie głupi.
1 rok temu
Reply to  YOU

A na końcu skandaliczny ty.

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

„Wszystkich, których spotkała jakaś niesprawiedliwość i krzywda przepraszam.” (komunistyczny zbrodniarz Jaruzelski o stanie wojennym). Ten sam o zabitych w kopalni Wujek: „ani jemu wówczas, ani wymiarowi sprawiedliwości obecnie nie udało się ustalić, kto wydał rozkaz strzelania do górników”. Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, to „Sąd, rozumiejąc dramat tej całej sytuacji, nie jest sądem, który może osądzić i poprawić historię, zadośćuczynić temu złemu, co się stało „. Większość spraw umorzono, a zbrodniarze w glorii i chwale odeszli w bolszewickie zaświaty. Nieprawdą jest jakoby w wyrokach dzisiejszych sądów pojawiała się jakaś analogia. Należy z pokorą przyjąć do wiadomości wszelkie decyzje. A i… Czytaj więcej »

różna różnica
różna różnica
1 rok temu

I tu powinien być proces, wyrok

Różdżka.
Różdżka.
1 rok temu

Róża.

Gogol
Gogol
1 rok temu

Po tym co powiedział burmistrz przypomniało mi się to co powiedział Mikołaj Gogol – Biada temu, kto zadowolony jest z siebie taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu.

tego nie ma?
tego nie ma?
1 rok temu
Reply to  Gogol

słyszę, wypowiada się, że słowa były zbyt mocne.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  tego nie ma?

To trudny temat podszywacz. Nie podejmuj się bo skończysz jak osiołek, w niebycie.

oczywiste
oczywiste
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

najłatwiejszy jest pyrtek

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  oczywiste

Który ty dumnie nosisz a chciałeś być Izą..

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Zdolny enkawudzista.

Konstatacja
Konstatacja
1 rok temu

Za komuny, kiedy sędziowie nigdy nie byli pewni, czy nie nastąpią na minę albo partyjną, albo bezpieczniacką, więc na wszelkich wypadek zachowywali się porządnie – chyba, że – jak to z niezawisłymi sędziami bywa – dostali wyraźny prikaz, żeby z kogoś zrobić marmoladę. Teraz PZPR-u już nie ma to i tak dawna nomenklatura i ich potomstwo swoim nie da zrobić krzywdy, więc to nic dziwnego, że niezawiśli sędziowie się rozdokazywali.

nie wiedzą co czynią
nie wiedzą co czynią
1 rok temu
Reply to  Konstatacja

Już nie sędziowie PRL ale ich potomstwo dokazuje tak, iż jednego obywatela co wyburzył ruinę – zawiesza w czynnościach służbowych aby nadal nie wyburzał, a innego co wybuchła mu w rękach rura i zrobiła ruinę – utrzymuje na stanowisku bo nic się nie stało, rury wina, drugi raz już nie wybuchnie.

Jest gorzej niż myślisz
Jest gorzej niż myślisz
1 rok temu

Bandzior zasztyletował kobietę, a następnie wyszedł z mieszkania, pozostawiając bez opieki, zaledwie miesięczną dziewczynkę. Sąd pierwszej instancji skazał go na 16 lat więzienia. Sprawa trafiła następnie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd uchylił wyrok pierwszej instancji. Dlaczego? I tu pojawia się ustawka „kasty” sędziowskiej. Uznano, że wydająca wyrok w I instancji sędzia została „wadliwie powołana”.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Gratuluję Sherlocku, jesteś wybitny nie tylko w pierdzeniu.

iga
iga
1 rok temu

Kasta i teza neumana naszych nikt nie ruszy

Wstyd dla Cieszyna
Wstyd dla Cieszyna
1 rok temu

Ponieważ, jak podkreślił w swojej wypowiedzi vice burmistrz, każdy ma prawo do swojej opinii, a więc wyrażę swoją. Jego wpis na facebooku był beznadziejnie głupi. Minęło trochę czasu i miał okazję przemyśleć swój postępek i jak widać dalej nic nie ogarnia. W ciągu czterech ostatnich miesięcy do Polski przekazano z innych państw Unii Europejskiej 353 cudzoziemców, w tym 76, którzy przekroczyli nielegalnie naszą granicę z Białorusią. Najwięcej z Niemiec – 229, z Norwegii – 27, ze Szwecji – 25, z Francji -6.Zgodnie z rozporządzeniem dublińskim, osoby nielegalnie przedostające się do UE mogą zostać zawrócone do państwa, w którym przekroczyły unijną… Czytaj więcej »

kasta w kaście?
kasta w kaście?
1 rok temu

Zastanawiająca jest różnica między grożeniem prokuratorskim a wyrokiem sądowym, co świadczy o tym, że zarzuty są tylko zarzutami i podobnie będzie prawdopodobnie w przypadku zarzutów względem wiceprezydenta B.B. Pasowałoby porównać więcej wyroków i ocenić skuteczność prokuratury, czy czasem nie strzela się z armat do wróbli.

czytelnicy
czytelnicy
1 rok temu

Jeśli chodzi o wiceprezydenta BB to ten urzędnik świadomie i z premdytacją nie stosował sie do obowiązujących przepisów KPA. Dowodem jest sposób w jaki nalegał na szybkie wyburzenie kamienicy lecz takich spraw gdzie śmiało można postawić zarzut popęłnienia przestępstwa z art.231 KK jest znacznie więcej.Tak nieopdowiedzialny człowiek absolutnie nie nadaję się do pracy na powierzonym stanowisku. Należy oczekiwać że wyrok sądu będzie adekwany do winy i wyrządonych szkód.

Życie smutne
Życie smutne
1 rok temu

Po takich pseudo wyrokach sądów będzie więcej napaści na polityków PiS , inaczej rzecz jasna biorąc: reguła Neumana – działa !!!!!

nic nowego
nic nowego
1 rok temu

czyli nic mu nie zrobili ,kasta dba o swoich ,doktryna Neumanna działa

nic
nic
1 rok temu
Reply to  nic nowego

jakże nic nie zrobili, jest wyrok w zawieszeniu

czytelnicy
czytelnicy
1 rok temu
Reply to  nic

Sąd postąpił właściwe bowiem niefortunna wypowiedź pana Majora świadczy o nim samym lecz nikomu nie wyrządziła krzywdy w sensie moralnym czy materialnem. Domagacie sie surowej kary dla tego pana a dlaczego nie domagacie się karania dla kamratów Olszańskiego ? W tej grupie są ludzie przepełnieni nienawiścią. Szkalują rządzących, polskie organizacje a ich niebezpieczne zachowania nacechowane są neofaszyzmem.

Żonaty Prawiczek Rogacz #TakDlaSegregacjiSanitarne
Żonaty Prawiczek Rogacz #TakDlaSegregacjiSanitarne
1 rok temu

Demokracja w Polsce jest niszczona! #freemajor