Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

“SMOG” na drogach

Fot. Polska Policja

Policjanci w całej Polsce, w tym na Podbeskidziu, prowadzą dzisiaj akcję pod nazwą “SMOG”.

Mundurowi zwracają uwagę na samochody, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego oraz inne wykroczenia związane z tym pierwszym.

– Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne – mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bola tyn tyn
Bola tyn tyn
2 lat temu

Ale się jaracie Problemem nie są osobowki tylko ciężki sprzęt typu tiry,ciężarówki kamazy,jelcze,stary i inne kopciuchy nie wspominać już o autobusach i busach.Osobowki to pikuś nie ma już aż tak dużo starych zaniedbanych trupów .Zacznijcie kontrolować jakość benzyny,ropy a tym samych zmniejszycie zanieczyszczenia.

Franuś
Franuś
2 lat temu

Czy to czasem nie jest tak, żw auta wyłapywane przez policję nie powinny być dopuszczone do ruchu w badaniach technicznych? Że się trzeba cofnąć? U mnie w gminie jest program ograniczenia niskiej emisji ale auta w nim nie są problemem. Skupiono się na piecach kopciuchach. Czyli od akcji do akcji jak drzewiej bywało.

Dominik
Dominik
2 lat temu
Reply to  Franuś

Po drogach takie jeżdżą auta złomy i tak zanieczyszczają powietrze ze piece są przy tym nic, jestem ze Tym oby więcej takich kontroli i wyłapywać te kopciuszki…