Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

SnowFest 2024 – jedyny taki festiwal w Polsce. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

11. edycja zimowego szaleństwa już niebawem! SnowFest to jedyny muzyczno-sportowy festiwal odbywający się zimą. 1 i 2 marca pod skocznią Skalite w Szczyrku zagrają polskie i światowe gwiazdy. Jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy? Sprawdźcie!

SnowFest Festival 2024 – co to za festiwal?

Początkowo SnowFest odbywał się Zakopanem. Po kilku edycjach organizatorzy postanowili jednak przenieść wydarzenie z Tatr w Beskidy. Od wielu lat Amfiteatr Skalite wraz z okoliczną skocznią zmienia się w zimowy weekend w muzyczne szaleństwo przeplatane sportowymi zmaganiami. Oba festiwalowe dni rozpoczyna rywalizacja snowboardzistów oraz narciarzy na skoczni, a ich ekwilibrystyczne akrobacje oceniają sędziowie i publiczność. Po części sportowej przychodzi czas na muzyczną balangę.

Dotychczas na szczyrkowskiej scenie gościli zarówno polscy, jak i światowi artyści. Można było więc zobaczyć takie osobowości z naszego kraju jak: Pro8l3m, Sokół, Fisz Emade Tworzywo, Łona i Webber, Otsochodzi, Bitamina, Kamp!, Grubson, Gooral czy Dwa Sławy. Z kolei jeśli chodzi o gwiazdy o globalnym zasięgu, snowfestowy line-up wypełniały nazwiska Ghostface Killah, Pendulum, Rudimental. Kto pojawi się na najnowszej odsłonie SnowFestu?

SnowFest – co proponuje nam 11. edycja?

W 2024 roku odbędzie się już 11. wydanie SnowFestu. W tegorocznym line-upie znajdują się artyści grający hip-hop, house, alternatywę i szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Na scenie głównej pojawią się m.in. Rudimental, Röyksopp, Pro8l3m, Kaliber 44, Lordofon, Św. Bass, Gooral. To jednak nie koniec atrakcji. Po zakończeniu występów na scenie głównej organizatorzy zapraszają w specjalnie ocieplane namioty, w których didżeje rozkręcają imprezę do rana.

Zaprojektowane i przygotowane na zimowe temperatury namioty skrywają nie tylko taneczne sceny. To w nich organizatorzy, sponsorzy i partnerzy zapewniają dodatkowe rozrywki. Można więc wykonać pamiątkowe zdjęcia, wypróbować nowe technologie gier, kupić merch festiwalowe, zawrzeć nowe znajomości lub zagrzać się przy kubku gorącej czekolady. 11. odsłona odbędzie się 1 i 2 marca 2024 roku w Szczyrku.

Szczyrk – malownicza miejscowość w sercu Beskidów

Beskidzkie krajobrazy, malownicza okolica oraz energiczna atmosfera sprawia, że Szczyrk to wspaniały wybór na weekend. Szczyrk urzeknie wielbicieli sportowych zmagań, fanów spokojnych wędrówek lub chcących odpocząć w górskim klimacie. Jeśli planujecie odwiedzić Beskidy i wpaść na SnowFest, warto zaplanować nieco dłuższy weekend, aby chłonąć z odpoczynku jak najwięcej.

Możecie wybrać różne opcje noclegu w Szczyrku. Miejscowość ta ma dobrze zaopatrzoną bazę noclegową. Jeśli więc wolicie apartamenty – Szczyrk ma wiele dostępnych luksusowych miejscówek. Natomiast fanom górskiego klimatu spodobają się domki Szczyrk. Miłośnikom architektury, urbanistyki i nocnego życia przypadnie do gustu Bielsko-Biała – nocleg w mieście również będzie dobrym wyborem. Tam też możecie odkryć elementy miejskiej tkanki, które powodują, że Bielsko-Biała jest nazywana „Małym Wiedniem”.

google_news