Wydarzenia Bielsko-Biała

Żółtodzioby mogły poczuć się jak prawdziwi żołnierze. W gościnie u spadochroniarzy

Fot. Marcin Płużek

Około 200 cywilów trenowało dziś w na terenie poligonu w bielskich Mikuszowicach wraz ze spadochroniarzami z 18. batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej w ramach ogólnopolskiej akcji „Trenuj z wojskiem”.

Bielska jednostka była jedną z 31 wytypowanych w całym kraju do prowadzenia takich zajęć. Stąd też w Bielsku-Białej pojawili się miłośnicy wojska i militariów nawet z bardzo odległych zakątków województwa śląskiego. Wszyscy uczestnicy choć przez kilka godzin mogli się poczuć żołnierzami, a przy okazji spróbować wojskowej… grochówki. Było warto, grochówka pyszna, lecz nie to było najważniejsze. Dowództwo jednostki przygotowało dla „żółtodziobów” naprawdę ciekawe i wszechstronne zajęcia. Można był postrzelać z prawdziwego „grota”, wyruszyć w patrol bojowy wojskowym „hammerem”, czy nauczyć się rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa. To tylko bardzo niewielki wycinek z bogatego programu treningu. Dzień na poligonie zakończył się wspólnym ogniskiem.

Szkolenie było bezpłatne. Następna taka okazja nadarzy się już za dwa tygodnie w sobotę 28 stycznia. Przy czym trzeba się spieszyć, bo wolnych miejsc nie zostało już wiele. Większy reportaż z dzisiejszych ćwiczeń już niedługo w najbliższym wydaniu „Kroniki Beskidzkiej”.

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Było super!

Siwy60
Siwy60
1 rok temu
Reply to  Adam

A granatniki były

Haha
Haha
1 rok temu
Reply to  Siwy60

Nie to tylko w komendach policji maja 🙂

Jw 3477
Jw 3477
1 rok temu
Reply to  Adam

Też się chęciałem załapać ale brakło miejsca

Czytający
Czytający
1 rok temu
Reply to  Jw 3477

Nasz okazję na 28.

Warto
Warto
1 rok temu
Reply to  Czytający

Wątpię , ja się zgłaszałem 3 stycznia i już zapisywali na 28. Ale warto spróbować