Wydarzenia Bielsko-Biała

Spłonęła wiata w Cygańskim Lesie. Strażacy przeszukiwali pogorzelisko – foto i wideo

Wieczorem do dyżurnego straży pożarnej wpłynęły dwa zgłoszenia pożaru w tym samym rejonie w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru przy ul. Olszówka, natomiast drugie – przy ul. Bałtyckiej. Wysłano cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest drewniana wiata o powierzchni około 10 m kw. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie przeszukaniu pogorzeliska pod kątem osób poszkodowanych, nikogo nie znaleziono.

– Wpierw zaczęła się palić drewniana wiata przy ul. Olszówka. Ogień zaczął się przenosić na budynek gospodarczy przy ul. Bałtyckiej, ten budynek został uratowany przed spaleniem – powiedział nam st. Asp. Paweł Krzempek z JRG1 w Bielsku-Białej.

W dalszej kolejności pogorzelisko zostalo przelane i sprawdzone kamerą termowizyjną. W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, WSP, OSP Kamienica, OSP Mikuszowice Śląskie, pogotowie ratunkowe i policja. Przyczynę pożaru ustala policja.

google_news