Sport Cieszyn

Bo sport jest dobry na wszystko!

Fot. KPP w Cieszynie

W Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie odbył się Mini Mundial dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Sportowy tryb życia – bez narkotyków i przemocy”. Imprezę zorganizowali wspólnie Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Zakład Karny w Cieszynie oraz Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

– Założeniem corocznego Mini Mundialu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą sięganie przez młodzież szkolną po alkohol i narkotyki. Szkoła jest miejscem, gdzie młodzi ludzie powinni mieć możliwość uzyskania pomocy i podstawowego wsparcia w życiu. Nasz turniej to okazja do pokazania młodzieży, że sport jest najlepszym lekarstwem na wszystkie złe nawyki, a także sposobem na wyjście z najgorszego nałogu – wyjaśnia Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach. Pierwsza to turniej piłki nożnej, w którym reprezentacje szkół rywalizowały ze sobą. Najlepsza okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 3, która tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 7. Brązowy medal przypadł w udziale reprezentacji Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Drugą konkurencją była rywalizacja kibicowska – liczył się głośny, kulturalny i sprawny doping. Wraz z nim oceniany był występ cheerleaderek. W tej kategorii bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 7. Na drugim miejscu była „Trójka”, a trzecie miejsce przypadło „Szóstce”. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Bartłomiej Tokarzewski, reprezentujący „Siódemkę”. Dwóch pozostałych „najlepszych” to bramkarz Wojciech Sekuła oraz król strzelców –Alex Favara, obaj ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Fot. KPP w Cieszynie

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o