Wydarzenia Żywiec

Trzy budżety na NIE

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach poinformowała o wydanych przez nią opiniach do wykonania budżetów przez samorządy. Na Żywiecczyźnie negatywną opinię otrzymały aż trzy gminy!

Opinia RIO wymagana jest do przygotowania przez komisje rewizyjne (poszczególnych rad gmin, miejskich czy powiatowych) wniosku do radnych o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium za wykonanie rocznego budżetu. W przypadku powiatu żywieckiego negatywne opinie otrzymały gminy Czernichów, Jeleśnia i Milówka. Z kolei opinię pozytywną wydano dla gmin: Gilowice, Łodygowice, Radziechowy-Wieprz, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka. Opinię pozytywną z zastrzeżeniami otrzymały gminy Lipowa i Ślemień, pozytywną z uwagą – Starostwo Powiatowe w Żywcu, a pozytywną z uwagami: Koszarawa, Łękawica, Rajcza i Żywiec. RIO wydało także opinię dla Związku Międzygminnego ds. Ekologii. W tym przypadku była ona pozytywna z zastrzeżeniami.

4
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
4 Komentarzy
JOWstryk franekRadnyHermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stryk franek
Gość
stryk franek

Wieldze Szanowny Panie Redaktorze no i co z tego,że RIO dało na tyn przykład negatywną opinie Gminie w Milówce a psińco.Wszyscy radni murem za wójtem i bez oglądania jestem pewny,że jednoglosnie. Jeżeli RIO nie będzie mieć innych instrumentów to jej opinie znaczą tyle co” żółty szlak” na Barania.

JOW
Gość
JOW

W Łękawicy i Milówce też rządzą Ci ze stowarzyszenia z Milówki i słynne siostry POd wodzą P…ek ???

Radny
Gość
Radny

Dyskoteka w Łękawicy POwoli się kończy. GOK-Likwidacja, ZUK- drożyzna i dziadostwo. Fotowoltanika – nie będzie projektu, nie został nawet rozpatrzony. OSP w Kocierzu M ? Pokończyli projekty po Baczyńskim i co dalej ??? Zawsze można wymiennik kilka lamp przy ulicy albo pochwalić się budową przekaźnika w sąsiedniej gminie 🙂 Łękawica kiedyś wzór inwestycji na Żywiecczyźnie, wstyd….

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Czy te opinie negatywne mają wpływ na nie udzielenie absolutoriów dla wójtów przez radnych lub udzielenie warunkowo? Wątpliwe. Dziś jeszcze dochodzi wotum zaufania i zapewne także wójtowie otrzymają. Sztuka dla sztuki dla radnych. A w ogóle czy mieszkańcy gmin są informowani o opiniach chociażby z zastrzeżeniami z RIO? Wątpliwe. Te opinie z RIO powinny być dodane jako załączniki do raportów o stanie gminy za 2018 r. Czy tak będzie?