Sport Cieszyn

Sportowa gwiazdka w Strumieniu

Fot. UM Strumień

W strumieńskiej hali odbył się świąteczny turniej piłki nożnej dzieci „Piłkarska Gwiazdka 2019”. Była to już czwarta edycja turnieju,który cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko klubów w gminie Strumień.

Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2009 (i młodsi), z kolei w drugiej kategorii wzięła udział młodzież z roczników 2007/2008. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, łącznie ponad 120 dzieci.

W kategorii młodszej najlepszą okazała się być drużyna MKP Brenna- Górki, drugie miejsce zajęła drużyna BTS Rekord Bielsko Biała, na trzecim miejscu uplasował się zespół Football Project Jasienica. Następne miejsce przypadło drużynie reprezentującej gminę Strumień: Level Sport Wisła Strumień, kolejne miejsca zajęli: Football Academy Bielsko Biała oraz LKS Pogórze.

W kategorii starszej z roczników 2007/2008 najlepszym zespołem okazał się KP Beskid Skoczów, drugie miejsce wywalczyła drużyna Football Project Jasienica, na najniższym stopniu podium zameldowała się KKS Spójnia Zebrzydowice, tuż za podium stanął zespół GKS Czarni Jaworze. Na piątym miejscu LKS Zryw Bąków, na miejscu szóstym Football Project Rybarzowice. – Organizowany co roku świąteczny turniej piłki nożnej jest wspaniałą inicjatywą, w której dzieci i młodzież mają możliwość rywalizować między sobą a równocześnie świetnie się przy tym bawić, dziękuję wszystkim za organizację i zaangażowanie w piłkarską gwiazdkę. Jest mi niezmiernie miło, że mogłam uczestniczyć i kibicować dzieciom podczas rozgrywek – powiedziała burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments