Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Sposoby układania podłogi

Sposób aranżacji wnętrza ma ogromny wpływ na samopoczucie mieszkańców. Nierzadko stanowi również element odzwierciedlenia gustu właścicieli. Skupienie się na detalach, w tym również na wysokiej jakości surowca z którego wykonana jest podłoga, doda ekskluzywności całej powierzchni mieszkalnej. Jakie są najpopularniejsze sposoby układania podłogi? Która z metod sprawdzi się w aranżacji mniejszych i większych pomieszczeń?

Sposoby układania podłogi – charakterystyka 

1). Deska warstwowa. Deski podłogowe o standardowych wymiarach osiągają szerokość 15 centymetrów. Należy jednak zaznaczyć, że podane wymiary sprawdzą się zarówno na większych powierzchniach, jak i w mniejszych mieszkaniach. Dobrany wymiar jest uniwersalny i nie pomniejsza optycznie wnętrza. Deski o gabarytach 20 centymetrów będą pasowały do większych pomieszczeń, np. salonu w domu mieszkalnym, podkreślając tym samym wymiary pokoju. Ten klasyczny sposób układania podłogi będzie podstawą aranżacji zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego pomieszczenia. Deska warstwowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów układania podłoża, toteż znajduje wielu entuzjastów w różnych środowiskach.

2). Jodełka francuska. Precyzyjna metoda układania desek we wzór strzałki sprawdzi się zarówno w starych kamienicach, jak i w nowoczesnych domach. Ciemniejsze odcienie dostępne w drobniejszych elementach podkreślą wiekowość danego pomieszczenia, nie zakłócając jednocześnie charakteru wnętrza, natomiast jaśniejsze i pokaźniejsze elementy znajdą zastosowanie w aranżacji łączącej tradycję z nowoczesnością. Jodełka Francuska występuje w wielu kolorach i odcieniach, stanowiąc prawdziwy kunszt w sposobie układania podłóg. Jodełka klasyczna dębowa to jakość sama w sobie, a ekskluzywności, oprócz wysokiej klasy surowca, dodaje jej misterny sposób ułożenia.

3). Parkiet warstwowy. Deski podłogowe układane “na cegiełkę”, czyli podłużnie jeden obok drugiego. Parkiet można ułożyć również we wzór jodełki, co dodatkowo doda wnętrzu jego charakter vintage. Drobne elementy powiększą optycznie niewielkie powierzchnie mieszkalne, jednocześnie dopasują się do większych wymiarowo salonów. W zależności od preferencji właścicieli, istnieje możliwość modyfikowania sposobu ułożenia drewnianych elementów, tak aby najlepiej wpasować się w gusta mieszkańców.

Świat podłóg – wysoka jakość i nowoczesny design

Warto zaznaczyć, że Świat Podłóg od lat współpracuje z najlepszymi producentami podłóg drewnianych, wśród których należy wymienić m.in.: Jawor Parkiet, Mad Podłogi, Kaczkan oraz wiele innych przedsiębiorstw. Świat Podłóg korzysta wyłącznie z usług certyfikowanych dostawców, a każdy element wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, co potwierdzone jest opiniami wielu zadowolonych klientów. Przedsiębiorstwo stale poszerza swoją ofertę, aby być na bieżąco z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi. Należy również podkreślić, iż na stronie internetowej dostępne są zdjęcia realizacji projektów u klientów, co pozwala bezpośrednio zapoznać się z efektem końcowym.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments