Na sygnale Oświęcim

Spostrzegawczość pracownicy stacji, upór dzielnicowego dały efekt

Fot. KPP w Oświęcimiu

Sporym uporem wykazał się jeden z kęckich dzielnicowych. Poświęcając niemało czasu odnalazł kobietę, która na początku czerwca zgubiła 700 złotych. 36-latka nie kryła wdzięczności.

Być może policjant nie mógłby się zrealizować, gdyby wcześniej uczciwością i spostrzegawczością nie wykazała się pracownica kęckiej stacji paliw. To ona znalazła leżące na podłodze pod ladą kilka banknotów. Kobieta nie tylko nie przywłaszczyła gotówki, ale i szybko pokojarzyła fakty. Przypomniała sobie, że jednej z klientek upadł z ziemię portfel i zapewne wówczas wysypała się z niego gotówka. Powiadomiła o tym  miejscowy komisariat, a sprawą zajął się dzielnicowy.

Najpierw ustalił, że klientka do której mogła należeć gotówka przyjechała na stację paliw taksówką. W związku z tym mundurowy zaczął poszukiwania taksówkarza. Trop okazał się słuszny. Dzielnicowy, posiadając informacje dotyczące adresu, z którego był zamówiony kurs na stację paliw, ustalił dane kobiety. – 36–latka nie kryła zaskoczenia kiedy do jej drzwi zapukał dzielnicowy z pytaniem czy kilka tygodni temu zgubiła pieniądze. Po potwierdzeniu okoliczności w jakich  doszło do utraty gotówki policjant zwrócił kobiecie 700 zł – mówi rzeczniczka oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

Rzeczniczka podkreśla, że szczęśliwa 36-latka podziękowała pracownicy stacji za  odnalezienie gotówki, a dzielnicowemu za włożony wysiłek i zaangażowanie dzięki którym odzyskała utracone pieniądze.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stowarzyszenie Milicjantów z PRL
Stowarzyszenie Milicjantów z PRL
3 lat temu

Wyrażamy domniemanie, że przyjmując wyrazy wdzięczności policjant również stanął na wysokości zadania.