Kultura i rozrywka Żywiec

Spotkanie z księdzem Kazimierzem Sową w Twardorzeczce

Fot. Materiał prasowy

Związany z mediami katolickimi, jak i świeckimi, ksiądz Kazimierz Sowa zawita dzisiaj (15 grudnia) do Twardorzeczki. Ksiądz Kazimierz Sowa pochodzi z podoświęcimskiego Bobrka i jest starszym bratem posła Marka Sowy, byłego marszałka województwa małopolskiego.

Świąteczne spotkanie autorskie z księdzem Kazimierzem Sową rozpocznie się dzisiaj o 17.30 w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Twardorzeczce.

W trakcie spotkania porozmawiamy o jego książce „Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele” – mówi Szymon J. Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.

Ksiądz Kazimierz Sowa ukończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie w 1990 roku i w tym samym roku, 19 maja, przyjął święcenia kapłańskie. Od samego początku pracy duszpasterskiej związany był z mediami zarówno katolickimi, jak i świeckimi. Jego teksty publicystyczne pojawiają się w prasie, między innymi w „Tygodniku Powszechnym”, „Życiu Warszawy”, „Wprost”, „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku Polska”. Dawniej pisał także dla „Rzeczpospolitej” i „Gościa Niedzielnego”. Występował również na antenie radiowej. Pomiędzy 1995 a 2005 rokiem był dziennikarzem katolickiego Radia Plus. Przez cztery ostatnie lata współpracy pełnił funkcję prezesa sieci rozgłośni radiowych Radia Plus, ale czas ten został naznaczony kryzysem, przez który z sieci odeszło kilka rozgłośni.

W polskich mediach ksiądz Kazimierz Sowa zapisał się przede wszystkim jako wieloletni dyrektor telewizji katolickiej Religia.tv. Szerszej publiczności Kazimierz Sowa znany jest przede wszystkim z występów w programach publicystycznych na antenie TVN i TVN24. Cyklicznie pojawia się w „Drugim śniadaniu mistrzów”, a także w programie „Tak jest”. Na antenie TVN24 BIS od 2005 roku jest gospodarzem programu „Piąta strona świata” – dodaje Szymon J. Wróbel.

 

google_news