Bielsko-Biała Na sygnale

Sprawiedliwości nie umkniesz

Fot. Marcin Płużek

Tylko w ciągu ostatniej doby bielscy policjanci zatrzymali 7 osób poszukiwanych przez sądy lub prokuraturę. Wśród nich był między innymi 50-letni bielszczanin zatrzymany na ulicy Powstańców Śląskich. Ciążył na nim wyrok półtora roku pozbawienia wolności, ani myślał jednak stawić się w zakładzie karnym.

Wpadł też poszukiwany przez sąd 31-latek. W tym wypadku chodziło o trzymiesięczny wyrok więzienia. O miejscu jego pobytu mundurowych ze Szczyrku zawiadomił pewien mieszkaniec.

Z kolei śledczy z drugiego komisariatu w Bielsku-Białej wytropili i zatrzymali poszukiwanego przez prokuraturę 45-letniego bielszczanina. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu i poddany czynnościom procesowym.

Przy okazji policja po raz kolejny apeluje, iż lepiej zgłosić się samemu niż czekać na wizytę mundurowych. Funkcjonariusze ścigają bowiem osoby poszukiwane do skutku.
Ten skutek zwykle jest dla osób poszukiwanych nagły, zaskakujący i zawsze nieprzyjemny. Może nastąpić podczas kontroli drogowej, legitymowania na ulicy, podczas wakacji spędzanych razem z rodziną lub służbowej podróży. Poszukiwany jest zatrzymywany i natychmiast doprowadzany do najbliższej jednostki Policji, a zwykle już następnego dnia, do zakładu penitencjarnego. Nie ma już czasu na załatwianie i porządkowanie swoich spraw rodzinnych i zawodowych. Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż narażeniu na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację – ostrzega policja.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments