Wydarzenia Cieszyn

SPROSTOWANIE | Mieszkańcy nie chcą spalarni. Gorąco wokół inwestycji w Kaczycach

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

SPROSTOWANIE

W związku z nieprawdziwymi i nieścisłymi informacjami zamieszczonymi w artykule pod tytułem pt.: „Mieszkańcy nie chcą spalarni. Gorąco wokół inwestycji w Kaczycach opublikowanym na stronie internetowej Regionalnego Portalu Informacyjnego beskidzka24.pl w dniu 28 października 2022 r. (link: https://beskidzka24.pl/mieszkancy-nie-chca-spalarni-goraco-wokol-inwestycji-w-kaczycach/) informuję, że nie pozostaje w zgodzie z prawdą twierdzenie jakoby planowana przez Spółkę inwestycja była w jakikolwiek sposób kontrowersyjna lub mogła spowodować negatywne konsekwencje dla mieszkańców Kaczyc i sąsiednich miejscowości.

W dniu 19 maja 2022 r. miało miejsce posiedzenie Komisji Gospodarczej i Budżetowej Rady Gminy Zebrzydowice, którego przedmiotem było postępowanie egzekucyjrs dot. „Pozostawionych odpadów toksycznych w Kaczycach w latach 2019-2022″, w trakcie którego Spółka przedstawiła założenia planowanej spalarni odpadów oraz propozycję sposobu utylizacji odpadów niebezpiecznych z terenu byłej lokomotywowni.

Prezentacja technologii oraz inwestycji została omówiona, jak również udostępniona w wersji papierowej dla każdego interesanta na tymże posiedzeniu. Propozycja Spółki spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Projekt planowanej przez Spółki inwestycji oparty jest na angielskiej technologii termicznego unieszkodliwiania odpadów, które nie nadają się do recyklingu, a które należy tylko i wyłącznie unieszkodliwiać termicznie. Ważnym aspektem przedmiotowej inwestycji jest fakt, że projekt instalacji powstał m. in. na zgłaszany do Spółki problem z porzuconymi przez inny podmiot odpadami niebezpiecznymi, które z użyciem planowanej technologii mogą być unieszkodliwiane w pełni bezpieczny sposób.

W imieniu Pardi sp. z o.o. podpisali się Michał Frąckowiak prezes zarządu, radca prawny oraz Paweł Rząp, wiceprezes zarządu, dyrektor operacyjny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
5 miesięcy temu

pytanie do przeciwników spalarni: ile śmieci produkujecie np.tygodniowo i co z nimi robicie albo czy wiecie co się z nimi dzieje (część zapewne spala w domu sądząc po wieczornym powietrzu gdzie by nie był)

Mirek
Mirek
5 miesięcy temu
Reply to  Czytelnik

Drogi Czytelniku, tu chodzi o spalarnię odpadów niebezpiecznych!!!!

Mieszkanka Kaczyc
Mieszkanka Kaczyc
6 miesięcy temu

Jedyną i niepodważalną prawdą jest to, że wszelkie spalarnie mają i będą miały negatywny wpływ na mieszkańców i środowisko. Nieważne czy technologia będzie niemiecka, chińska czy angielska. Prawdą jest, że inwestycja jest kontrowersyjna! Kontrowersyjne są także działania władz naszej Gminy, bez porozumienia z lokalną społecznością! Jako mieszkanka Kaczyc, sąsiadująca z terenem firmy Pardi, mówię stanowcze NIE planowanej inwestycji!
P.s. Jak można utylizować niezidentyfikowany materiał??? Skąd wiecie jakiej technologii poddać odpady, gdy nie wiecie co się składa na te odpady? Kto robi z mieszkańców Gminy Zebrzydowice debili i komu na tym zależy?

Mig
Mig
6 miesięcy temu

Jak nie jest kontrowersyjna? ma zwolenników i przeciwników więc jest kontrowersyjna. Zrobiła się cała gównoburza z próbą zbicia kapitału społecznego przed wyborami i tyle

lipa
lipa
6 miesięcy temu
Reply to  Mig

Bo sprostowanie nie bierze pod uwagę odbioru mieszkańców, lecz powołuje się na grono zebrane na posiedzeniu komisji Rady Gminy oraz przedstawia ze strony Pardi sp. z o.o. zalety projektu oraz swój punkt widzenia. Takie jednostronne sprostowanie to lipa.

Odwagi!
Odwagi!
6 miesięcy temu

No dobrze, poprzedni artykuł napisała pani Dorota i robicie cały czas tak, że jak jest coś nie tak – przejmuje sprawę inny redaktor lub Redakcja. Niech pani Dorota ustosunkuje się tutaj do rozbieżności a nie tylko zamieszczać zdjęcie od autorki.