Wydarzenia Cieszyn

Mieszkańcy nie chcą spalarni. Gorąco wokół inwestycji w Kaczycach

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Do batalii o swoją przyszłość szykują się mieszkańcy Kaczyc i sąsiednich miejscowości. Czarne chmury, które pojawiły się w miejscowości, związane są ze spalarnią śmieci. Miałaby ona powstać na terenie byłej kopalni „Morcinek”.

Do Urzędu Gminy w Zebrzydowicach wpłynął wniosek od lokalnego przedsiębiorcy, który chciałby poszerzyć swoją działalność. Obecnie prowadzi on jeden z zakładów zajmujących się gospodarką odpadami, zlokalizowanych na terenach pokopalnianych, a w przyszłości chciałby, by powstała tam również instalacja do termicznego utylizowania odpadów niebezpiecznych.

– Mogę potwierdzić tylko tyle, że wpłynął do nas wniosek z prośbą o ustalenie warunków środowiskowych dla budowy spalarni w Kaczycach. Złożyła go firma prowadząca na terenie zlikwidowanego zakładu górniczego działalność związaną z gospodarką odpadami. Jesteśmy na etapie wstępnym badania strony formalnej tego wniosku i zgodności ewentualnej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru naszej gminy. To zagadnienia kluczowe, które musimy wyjaśnić, by przejść do dalszego etapu procedowania – wyjaśnia Karol Sitek, zastępca wójta gminy Zebrzydowice.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Nastroje wśród mieszkańców nie są najlepsze. To mało powiedziane. – Są kiepskie, wręcz bardzo niedobre, bo nie chcemy tu takiej spalarni mieć. Jej lokalizacja jest beznadziejna i niemożliwa do przyjęcia przez nas. Nie ma wśród mieszkańców Kaczyc zgody na jej budowę – nie ukrywa sołtys tej miejscowości, Leszek Macura.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” z 28 października. E-wydanie można kupić tutaj.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
1 rok temu

Wg mnie każde miasto i sołectwo ma w swoim miejscu utylizować śmieci i zobaczymy jak się to będzie opłacać i jak miasta i gminy zaczną walczyć o EKO spalarnie.

Żądamy POLEXITU
Żądamy POLEXITU
1 rok temu

Czyżby koleżka złodzieja klimaszewskiego z platformy złodziejskiej! Otóż śmieci będziemy palić u nie praworzadnych sponsorów putina – CZYLI W SZWABACH!

Monika 33 lata
Monika 33 lata
1 rok temu

Aleś ty głupi jak cały katolicki pis jarodziada nikt tak nie kradnie milionów jak twoja sekta szkolona przez przyjaciela putina ale ciemnota deb–i z tvpis słucha tylko ich i czarnych którzy za dużą kasę wmawiają ciemnotę starym pampersom.

Miejscowy
Miejscowy
1 rok temu
Reply to  Monika 33 lata

Jak mi brakowało codziennej dawki twojego debilizmu…

przeskoczone
przeskoczone
1 rok temu
Reply to  Miejscowy

a wyżej?

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Miejscowy

Spadaj de–u jarodziada i putina dalej wykonujcie polecenia zniszczenia Wolnej Polski ale to już wasz konieć zdrajcy Polski i SBeka od kota.

Karol
Karol
1 rok temu

Myśląca gmina robi super spalarnie jak na całym Świecie dostaje dużą dotacje z UE to jest jedyny dobry pomysł i wielka kasa za spalane śmieci .A jak ludzie palą śmieciami i odpadami to jest ok .

acha
acha
1 rok temu

Dlaczego to czarne chmury? Taką czarną chmurę widzę u sąsiada jak sypie do kopciucha co popadnie, kopciuchów w okolicy jest więcej. Co sołtys ma więcej do powiedzenia niż powiedział?