E-edukacja

Srebrna odznaka dla Szkolnej Kasy Oszczędnościowej w Międzybrodziu Żywieckim!

Po raz kolejny Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Szkole Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim została doceniona za liczne działania z zakresu edukacji matematycznej, przedsiębiorczości i ekonomii. Tym razem do szkoły trafiła pierwsza w powiecie żywieckim srebrna odznaka SKO i 2000zł.

SKO w Międzybrodziu Żywieckim działa czwarty rok. W tym czasie opiekun SKO Marta Andrusiewicz prowadził liczne działania edukacyjne: zajęcia dodatkowe dotyczące oszczędzania, zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa na drodze oraz w sieci, akcji charytatywnych itd., wyjazdy na wycieczki do 1 Oddziału PKO BP w Żywcu. Udział w zajęciach prowadzonych przez pracownika banku- panią Barbarę Bohun-Siwacką, szkolne imprezy SKO, np. Światowy Dzień Oszczędzania, akcje charytatywne, zbiórki makulatury, akcje zarobkowe, np. kiermasz, sprzedaż ciast, konkursy szkolne oraz ogólnopolskie, udział w konkursach dla Szkolnych Kas Oszczędnościowych.

Dzięki licznym działaniom Szkolna Kasa Oszczędnościowa w Międzybrodziu Żywieckim zdobyła wiele nagród:
• Brązowa odznaka SKO– 2018r., wygrana 1000zł.
• Brązowa odznaka SKO- 2019r., wygrana 1000zł.
• Nagroda „Blog miesiąca” marca 2020r., wygrana 1000zł w bonach.
• Nagroda II stopnia w konkursie na 85- lecie SKO, wygrana Robot Dash  do programowania.
• Srebrna odznaka SKO- 2020r., wygrana 2000zł- Pierwsza nagroda w powiecie żywieckim!

Fundusze pozyskane w ten sposób przez SKO zostały wykorzystywane między innymi na zakup nowych mebli do biblioteki szkolnej oraz doposażenie gabinetu pedagoga szkolnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments