Starcie pełne zwrotów akcji. Górale na remis z Jagą

To było starcie pełne emocji i zwrotów akcji. Podbeskidzie podzieliło się na wyjeździe punktami z Jagiellonią, choć do przerwy wygrywało 2:0.

Górale przystępowali do dzisiejszej rywalizacji z jedną zmianą w wyjściowym składzie. Nieobecnego Kornela Osyrę zastąpił debiutujący w barwach bielszczan – Milan Rundić. Gospodarze rozpoczęli mecz z kilkoma roszadami. W składzie zabrakło: Juana Camary, Tomáša Přikryla i Bartłomieja Wdowika. W ich miejsce na boisku pojawili się: Maciej Makuszewski, Przemysław Mystkowski i Böðvar Böðvarsson.

Górale szybko, bo w 18. minucie wyszli na prowadzenie. bielszczanie wyprowadzili świetny kontratak. W środku pola dobrze zachował się Tomasz Nowak, który doskonałym prostopadłym podaniem stworzył stuprocentową okazję Kamilowi Bilińskiemu. Ten nie miał kłopotów z jej wykończeniem.

Na 2:0 podwyższył Michał Rzuchowski, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Łukasza Sierpiny.

Po przerwie zemścili się jednak gospodarze. W 49. minucie dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Jakov Pulijć, który strzałem głową nie dał szans Martinowi Polackowi. Minęły dwie minuty, a Słowak znów musiał wyciągać piłkę z siatki… Tym razem po świetnej akcji prawa stroną boiska piłkę do pustej bramki strzelił Imaz.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2).

Bramka: 18’ Biliński, 37’ Rzuchowski – 49′ Puljić, 51′ Imaz.

żółte kartki: 68′ Figiel, 90′ Rundić.

Podbeskidzie: Polaček – Mroczko (60′ Sitek) , Rundić, Komor, Gach – Danielak (87′ Marzec), Rzuchowski , Figiel (70′ Kocsis) , Nowak (87′ Ubbink) , Sierpina (60′ Jaroch) – Biliński.

Jagiellonia: Steinbors – Bodvarsson, Augustyn, Runje (21′ Tiru), Olszewski – Mystkowski (68′ Bida), Romańczuk, Imaz, Pospisil (84′ Kadlec), Makuszewski (84′ Borysiuk) – Puljić.