Wydarzenia Bielsko-Biała

Strajk nauczycieli trwa. Co z egzaminem gimnazjalnym?

Fot. Beata Stekla

Jutro, 10 kwietnia, ma rozpocząć się egzamin gimnazjalny. Czy trwający nauczycielski protest będzie miał wpływ na jego przeprowadzenie w Bielsku i powiecie?

– Egzamin z założenia ma się odbyć. Jednak czy tak się stanie będziemy wiedzieć dopiero w środę – powiedział nam Robert Wanic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Póki co dyrektorzy niektórych szkół zgłaszają, że nie nie mają pewności czy uda im się skompletować zespoły nadzorujące egzamin. W takim wypadku są kontaktowani z kuratorium dysponującym listą osób, które zgłosiły chęć pomocy przy jego realizacji.

Dyrektorzy starają się też rozwiązać problem poprzez przenoszenie egzaminu z mniejszych sal do większych, co przekłada się na ograniczenie liczby członków wspomnianych zespołów.

Czy roszady te przyniosły skutek dowiemy się już jutro.

 

23
Skomentuj

avatar
10 Komentarzy
13 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
23 Komentarzy
WSTYDtaka prawdaDominikBenekZSME Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Benek
Gość
Benek

Dziwię się tej próbie bojkotu egzaminu. Przecież egzamin to sprawdzenie owoców ciężkiej pracy nauczycieli przez 3 lata. Czyli co nie są ciekawi jak im poszło nauczanie w tym roczniku. Granie emocjami dzieci jest poniżej krytyki i nie etyczne, a nauczyciele przecież lubią powoływać się na etykę prz różnych sprawach. Jak widać etyka jest ważna jeżeli ich nie dotyczy.

ZSME
Gość
ZSME

Podobno “Mechanik” już pęka. WSTYD

WSTYD
Gość
WSTYD

Wstyd to nażreć się za darmo na studniówce i nie dopuścić do matury….

ali
Gość
ali

Nowy postulat . Obniżyć pensum do 8 godzin żebyśmy mieli więcej czasu na korepetycje po marnych 50 zł za 45 minut

jonatan
Gość
jonatan

Ciekawe czy będą też strajkować w czasie przerwy świątecznej, sześciodniowej. Warto sprawdzić.

Gość
Gość
Gość

Słuszne pytanie p. Jonatan zadał i jeszcze dodam w wakacje i inne dni wolne

człowiek
Gość
człowiek

Nauczycielu , “światły i wykształcony”, uczysz dzieci i młodzież braku tolerancji, każdy ma prawo do własnych poglądów,decyzji, to demokratyczny kraj. Język nienawiści w twoim wpisie jest nie na miejscu. braku empatii też uczysz wybierając termin strajku w czasie egzaminów, pazerności również . Dotychczas żadna grupa zawodowa nie żądała tak wiele

nauczyciel
Gość
nauczyciel

Do “łamistrajków” My wam tego nie zapomnimy PRAWDZIWI NAUCZYCIELE

Rodzic
Gość
Rodzic

Nauczycielu strajkujący my tobie tego nie darujemy przez wiele lat. Nowy postulat rodziców – na bruk z wami wszystkimi.

łami
Gość
łami

już się boję

Tomek
Gość
Tomek

Bój, się bój bo kosze na śmieci wrucą na wsze głowy, rycerze z ZNP.

Dominik
Gość
Dominik

Wrócą pisze się przez o kreskowane, nieuku

taka prawda
Gość
taka prawda

PRAWDZIWI NAUCZYCIELE Tyle jest pięknych zawodów : kucharz ,hydraulik, kominiarz, szewc itd. Nie każdy musi być nauczycielem. A co z waszymi dziećmi w wieku szkolnym ? Przez głupotę swoich rodziców nie skończą szkoły….

Pedagog
Gość
Pedagog

Jasne strajkujcie na studiach tylko pili ćpali i się łomotali ledwo sesje zaliczali teraz chcą podwyżek bo się napracowali Ps. Nie wszyscy!!!

Gość
Gość
Gość

Czy ktoś wie gdzie może strajkować emerty co dostał 50 zł ustawowej podwyżki? Nauczyciele chcą 1000 za co? Za 18 godz pracy tygodniowo niech pracują 8 godz dziennie jak większość ludzi i nie mają tyle wolnego i różnych świadczeń przez cały rok co nauczyciele niech rząd nie ustępuje bo będą zaraz następni w kolejce

kazik
Gość
kazik

Rząd zdecydował się pomóc choć trochę emerytom żyjącym często na skraju ubóstwa i właśnie wtedy nauczyciele żądają tak wysokich podwyżek. Zabrać starym, schorowanym ludziom a dać im, bo wiadomo że dla wszystkich nie starczy. To system wartości wpajany naszym potomkom.

gość 123
Gość
gość 123

ta łzawa retoryka do mnie nie trafia bo to kiełbasa wyborcza , jak rząd jest taki miłosierny to niech nie przyznaje sobie ogromnych nagród , przestanie finansować partie z budżetu , nie lata samolotami po Polsce do burdelów , rozliczy prezesa NBP i jego niunie . Miłosierni polityce rozdają nie swoje pieniądze , bo ich nie zarobili tylko zabrali w podatkach. Do nich każda grupa społeczna ma prawo. Jak przestaną kraść i hołdować Rydzykowi to wystarczy dla emerytów , niepełnosprawnych , pielęgniarki i nauczycieli. Politycy to najbardziej pazerna i toksyczna grupa społeczna , która specjalnie napuszcza na siebie różne grupy… Czytaj więcej »

nie nauczyciel
Gość
nie nauczyciel

ależ oczywiście “czytelniku” i “obserwatorze”, zlikwidować wszystko, zwolnić wszystkich, jak za tow. Gomułki, zrównać inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem, a chłopa z ziemią. Komuna niby dawno minęła, ale w świadomości co niektórych mocno zakorzeniona, ciekawe tylko czy wy poniżej – wam to zostało z tamtych czasów, czy już jako młodsze pokolenie wyssaliście to z mlekiem matki.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Za bardzo się z nimi rząd patyczkuje zwolnić wszystkich

Basia
Gość
Basia

Jestem za ich zwolnieniem

Eoo
Gość
Eoo

Ja też, ciekawe czy oświata odczuje ich brak śmiem wątpić

Obserwator
Gość
Obserwator

Likwidacja Karty Nauczyciela bo to jeden z ostatnich przywilejów “dawnej epoki”

Gość
Gość
Gość

Nie znam się na tych kartach ale szlak mie trafia za ten strajk moje dzieci chodzą do kl. 2, i 7 i nie każdy uczeń jest zdolny żeby zapamiętać co było omówione na lekcji nauczyciel ”odbębni” 45 min i tak 4, 5 godz lekcyjnych i do domciu a niech weżmie mniej zdolnych dzieci np: do świetlicy i tłumaczy lekcje lub pomoże w odrabianiu lekcji to dopracuje do 8 godz dziennie jak większość ludzi. I jeszcze jedno za wolne ferie i wakacje 50% wypłaty